• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Liga włoska - 37. kolejka Serie A: Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 1-1 (0-1)

W pojedynku 37. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 19 maja, drużyna Juventusu Turyn zremisowała z Atalanta BC 1-1 (0-1). Mecz na Allianz Stadium w Turynie obejrzało 39 531 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-19 20:30 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 39531 | Arbiter: G. Rocchi
Juventus Turyn
Atalanta Bergamo
1
1
M. Mandżukić 80'
J. Iličić 33'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą pierwsza i czwarta drużyna Serie A.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Sandro z Juventusu Turyn (”Stara Dama”), a w 28. minucie Hansa Hateboera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atalanta BC w 33. minucie spotkania, gdy Josip Ilicić strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Andrea Masiello.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Cristianowi Ronaldowi z Juventusu Turyn. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atalanta BC.

Trener Juventusu Turyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Federico Bernardeschi, a murawę opuścił Alex Sandro. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Juventusu Turyn doszło do zmiany. Mario Mandżukić wszedł za Andreę Barzaglego.

W 62. minucie Robin Gosens zastąpił Gianlucę Manciniego. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Blaise'owi Matuidiemu z zespołu gospodarzy. Była to 70. minuta pojedynku. Trener Atalanta BC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Pašalicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alejandro Gomez.

W 78. minucie w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Musa Barrow wszedł za Josipa Ilicicia.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Mario Mandżukić. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Juan Cuadrado.

W 85. minucie w zespole Juventusu Turyn doszło do zmiany. Moise Kean wszedł za Blaise'a Matuidiego. W doliczonej drugiej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Federico Bernardeschi, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Pierluigi Gollini
14′ 46′ . Alex Sandro
Timothy Castagne
61′ Andrea Barzagli
Josip Ilicić  33′ 78′
70′ 85′ Blaise Matuidi
Marten de Roon
Miralem Pjanić
Remo Freuler
Paulo Dybala
Alejandro Gomez74′
45′ Cristiano Ronaldo
Musa Barrow78′
46′ 90′ Federico Bernardeschi

85′ Moise Bioty Kean

61′  80′ Mario Mandżukić

Hans Nicolussi Caviglia

Arbiter wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Juventusu Turyn, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.