• 5 .Atalanta Bergamo (18 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

Liga włoska - 35. kolejka Serie A: US Sassuolo Calcio - Frosinone Calcio 2-2 (0-2)

5 maja na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio Nell'emilii odbył się pojedynek 35. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo i Frosinone Calcio. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 10 073 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-05 15:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 10073 | Arbiter: A. Giua
L. Paganini 36'

Jedenastka Frosinone Calcio przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna US Sassuolo wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Frosinone Calcio otworzyli wynik. W ósmej minucie Paolo Sammarco dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Andrea Pinamonti.

W 23. minucie kartką został ukarany Paolo Sammarco, piłkarz gości.

Drużyna US Sassuolo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Paganini. Przy strzeleniu gola pomógł Camillo Ciano.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Nicolo Brighenti z jedenastki gości.

Trener US Sassuolo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jeremie Boga, a murawę opuścił Mauricio Lemos. Jeremie Boga spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Na drugą połowę drużyna US Sassuolo wyszła w zmienionym składzie, za Alessandra Matriego wszedł Khouma Babacar.

W 57. minucie kartkę dostał Mehdi Bourabia, zawodnik US Sassuolo.

Piłkarze US Sassuolo odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie gola kontaktowego strzelił Gianmarco Ferrari. Bramka padła po podaniu Rogéria.

Chwilę później trener Frosinone Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Cassatę. Na boisko wszedł Yussif Chibsah, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Camillo Ciano zastąpił Daniela Ciofaniego.

Niedługo później Jeremie Boga wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Sassuolo, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Pol Lirola.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Manuela Locatellego z US Sassuolo, a w 87. minucie Marca Sportiello z drużyny przeciwnej. W 80. minucie Stefano Sensi został zmieniony przez Manuela Locatellego, co miało wzmocnić jedenastkę US Sassuolo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Pinamontiego na Federica Dionisiego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Lorenzo Ariaudo
 66′ Gianmarco Ferrari
Andrea Beghetto
46′ Mauricio Lemos
Nicolo Brighenti44′
Pol Mikel Lirola Kosok
Edoardo Goldaniga
Rogério Oliveira da Silva
Francesco Cassata70′
57′ Mehdi Bourabia
Luca Rudolf Paganini  36′
Francesco Magnanelli
Paolo Sammarco  8′ 23′
80′ Stefano Sensi
Luca Valzania
Domenico Berardi
Camillo Ciano70′
46′ Alessandro Matri
Francesco Zampano
80′ 80′ Manuel Locatelli
Yussif Raman Chibsah70′
46′ Khouma Babacar
Paolo Ghiglione
46′  77′ Jeremie Boga