• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Liga włoska - 35. kolejka Serie A: Lazio Rzym - Atalanta Bergamo 1-3 (1-1)

W pojedynku 35. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 5 maja, drużyna Lazio Rzym przegrała z Atalanta BC 1-3 (1-1). Mecz na Stadio Olimpico w Rzymie obejrzało 25 000 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 25000 | Arbiter: G. Calvarese
Wallace 76' (samob.)

Jedenastka Atalanta BC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań zespół Lazio Rzym (”Orły”) wygrał 20 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to ”Orły” otworzyli wynik. W trzeciej minucie Marco Parolo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Felipe Caicedo.

Piłkarze Atalanta BC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Duván Zapata. To już dwudzieste drugie trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Remo Freuler.

Między 26. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Atalanta BC wyszła w zmienionym składzie, za José Palomina wszedł Gianluca Mancini. W 54. minucie arbiter wręczył kartkę Alejandrowi Gomezowi z Atalanta BC.

Kibice Lazio Rzym nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Correę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Felipe Caicedo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Timothy Castagne wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, strzelając kolejnego gola w 58. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Alejandro Gomez.

Po godzinie gry sędzia ukarał kartką Lucasa Leivę, piłkarza Lazio Rzym. Chwilę później trener Atalanta BC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Josipa Ilicicia. Na boisko wszedł Mario Pašalić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Orłów” Wallace. W 78. minucie w jedenastce ”Orłów” doszło do zmiany. Milan Badelj wszedł za Lucasa Leivę.

W tej samej minucie za Bastos wszedł Pedro Neto. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gianlucę Manciniego z Atalanta BC, a w 87. minucie Carlosa Correę z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Matteo Pessina wszedł za Rema Freulera.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Timothy Castagne  58′
76′ (samob.) Wallace Fortuna dos Santos
Berat Djimsiti
Adam Marušić
Hans Hateboer
26′ 78′ Bartolomeu Jacinto Quissanga
Andrea Masiello36′
Romero Alconchel Luis Alberto
José Luis Palomino46′
 3′ Marco Parolo
Josip Ilicić65′
60′ 78′ Lucas Pezzini Leiva
Marten de Roon
Souza Orestes Romulo
Remo Freuler85′
40′ 55′ Felipe Caicedo
Andrea Colpani
78′ Milan Badelj
Mario Pašalić65′
Danilo Cataldi
Matteo Pessina85′
Bruno André Cavaco Jordão
Arkadiusz Reca
55′ 87′ Carlos Joaquín Correa
Roberto Piccoli
78′ Pedro Lomba Neto

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Atalanta BC obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.