• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Liga włoska - 35. kolejka Serie A: Genoa CFC 1893 - AS Roma 1-1 (0-0)

W pojedynku 35. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 5 maja, drużyna Genoa CFC zremisowała z AS Roma 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 20 703 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 20703 | Arbiter: P. Mazzoleni
Genoa CFC 1893
AS Roma
1
1
C. Romero 90'
S. El Shaarawy 82'

Zespół AS Roma (”Wilki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie kartkę dostał Nicolo Zaniolo, zawodnik gości. Niedługo później trener AS Roma postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Patrik Schick, a murawę opuścił Lorenzo Pellegrini.

W 71. minucie Nicolo Zaniolo zastąpił Justina Kluiverta. A trener Genoa CFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gorana Pandeva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gianluca Lapadula. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 82. minucie spotkania, gdy Stephan El Shaarawy zdobył pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Edin Dżeko.

W 83. minucie Lukas Lerager został zmieniony przez Arnalda Sanabrię, co miało wzmocnić zespół Genoa CFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Florenziego na Ricka Karsdorpa. W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Justinowi Kluivertowi z AS Roma.

Drużyna Genoa CFC wyrównała wynik meczu. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Cristian Romero. Sytuację bramkową stworzył Miguel Veloso.

Dwie minuty później w zespole Genoa CFC doszło do zmiany. Esteban Rolón wszedł za Daniela Bessę. W doliczonej szóstej minucie starcia arbiter wręczył kartkę Estebanowi Rolónowi z jedenastki gospodarzy. W tej samej minucie karnego dla Genoa CFC nie wykorzystał Arnaldo Sanabria. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Alessandro Florenzi89′
 90′ Cristian Gabriel Romero
Aleksandar Kolarov
Ervin Zukanović
Kostas Manolas
83′ Lukas Reiff Lerager
Bryan Cristante
Ivan Radovanović
Steven N'Zonzi
90′ Daniel Sartori Bessa
Lorenzo Pellegrini66′
Miguel Veloso
Nicolo Zaniolo51′ 71′
73′ Gianluca Lapadula
Javier Matías Pastore
90′ 90′ Esteban Rolón
Cengiz Ünder
András Schäfer
Justin Kluivert71′ 84′
Nicola Dalmonte
Patrik Schick66′
73′ Goran Pandev

83′ 90′ (k.) Arnaldo Antonio Sanabria Ayala

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.