• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: SPAL 2013 - Genoa CFC 1893 1-1 (1-0)

W meczu 34. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 28 kwietnia, jedenastka Spal zremisowała z Genoa CFC 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze obejrzało 13 573 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 13573 | Arbiter: D. Massa
SPAL 2013
Genoa CFC 1893
1
1
Felipe 36'
G. Lapadula 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Spal wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia pokazał kartkę Felipe z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spal w 36. minucie spotkania, gdy Felipe zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Francesco Vicari.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Francesco Vicari, zawodnik Spal. Kibice Genoa CFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Estebana Rolóna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luca Mazzitelli. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spal.

Drugą połowę jedenastka Genoa CFC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Koraya Guentera wszedł Gianluca Lapadula. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Andreę Petagnę, piłkarza gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Genoa CFC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Gianluca Lapadula. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cristian Romero.

W 60. minucie Felipe został zastąpiony przez Vasca Reginiego. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Genoa CFC: Cristianowi Romerowi w 62. i Estebanowi Rolónowi w 66. minucie. W 68. minucie w jedenastce Genoa CFC doszło do zmiany. Davide Biraschi wszedł za Gorana Pandeva.

Chwilę później trener Spal postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Mirco Antenucci, a murawę opuścił Sergio Floccari. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Gianluca Lapadula z Genoa CFC. W 85. minucie w drużynie Spal doszło do zmiany. Alberto Paloschi wszedł za Andreę Petagnę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Koray Guenter46′
 36′ 4′ 60′ Dias da Silva Felipe
Cristian Gabriel Romero62′
39′ Francesco Vicari
Ivan Radovanović
72′ Sergio Floccari
Goran Pandev68′
53′ 85′ Andrea Petagna
Davide Biraschi68′
60′ Vasco Regini
Nicola Dalmonte
72′ Mirco Antenucci
Gianluca Lapadula46′  56′ 81′
85′ Alberto Paloschi

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.