• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1-2 (0-2)

W pojedynku 34. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Sampdorii przegrał z Lazio Rzym 1-2 (0-2). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 18 450 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-28 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 18450 | Arbiter: F. Maresca
F. Caicedo 3',19'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Lazio Rzym (”Orły”) zajmował ósmą, natomiast drużyna Sampdorii - dziewiątą pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Lazio Rzym wygrał aż 24 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lazio Rzym w trzeciej minucie spotkania, gdy Felipe Caicedo strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 16. minucie Omar Colley został zastąpiony przez Lorenza Tonellego.

W 19. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Felipe Caicedo z Lazio Rzym. Bramka padła po podaniu Romula.

Między 21. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gaston Ramirez z drużyny Sampdorii i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Sampdorii rozpoczął w zmienionym składzie, za Karola Linettego wszedł Jakub Jankto.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie wynik ustalił Fabio Quagliarella. To już dwudzieste trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 64. minucie w drużynie Lazio Rzym doszło do zmiany. Ciro Immobile wszedł za Felipe Caiceda. Chwilę później trener Lazio Rzym postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Romula wszedł Adam Marušić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Orłów” utrzymać prowadzenie. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Wallace'a z Lazio Rzym, a w 74. minucie Lorenza Tonellego z drużyny przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w zespole Lazio Rzym doszło do zmiany. Milan Badelj wszedł za Danila Cataldiego. Chwilę później trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Manolo Gabbiadini, a murawę opuścił Jacopo Sala. W 90. minucie arbiter ukarał żółtymi kartkami Nicolę Murru, Jacopa Salę z Sampdorii i Senada Lulicia z drużyny gości.

Zespołowi Sampdorii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”Orłów”.

Thomas Strakosha
16′ Omar Colley
Francesco Acerbi32′
21′ Alex Ferrari
Wallace Fortuna dos Santos71′
90′ Nicola Murru
Bartolomeu Jacinto Quissanga
90′ 82′ Jacopo Sala
Danilo Cataldi78′
Albin Ekdal
Carlos Joaquín Correa
46′ Karol Linetty
Senad Lulić90′
Dennis Praet
Marco Parolo
23′ 45′ Gaston Ramirez
Lucas Pezzini Leiva
Gregoire Defrel
Souza Orestes Romulo68′
 57′ Fabio Quagliarella
Patricio Gabarron
16′ 74′ Lorenzo Tonelli
Adam Marušić68′
Edgar Barreto
Luiz Felipe Ramos Marchi
46′ Jakub Jankto
Ciro Immobile64′
82′ Manolo Gabbiadini
Pedro Lomba Neto
Marco Sau

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Sampdorii, a piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.