• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: Parma Calcio 1913 - Sampdoria Genua 2-3 (2-0)

W spotkaniu 34. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 19 lipca, zespół Parmy Calcio przegrał z Sampdorią 2-3 (2-0). Starcie odbyło się na Stadio Ennio Tardini.

F. Bonazzoli 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Parmy Calcio wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Parmy Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Yao Gervinho. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Gastón Brugman.

W 40. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sampdorii Bartosz Bereszyński.

Drugą połowę drużyna Sampdorii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabia Depaolego wszedł Gonzalo Maroni. Trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Federico Bonazzoli, a murawę opuścił Gaston Ramirez. Federico Bonazzoli spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Chabot. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gonzalo Maroni.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Albinowi Ekdalowi, piłkarzowi gości. W 63. minucie Hernani zastąpił Antonina Barillę. Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Inglesego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gianluca Caprari.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie Fabio Quagliarella wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Mortena Thorsby'ego.

Niedługo później Federico Bonazzoli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sampdorii, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Fabio Quagliarella.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Emil Audero Mulyadi
79′ Riccardo Gagliolo
Maya Yoshida
63′ Hernani Azevedo Júnior
Gaston Ramirez46′
Gastón Brugman
Albin Ekdal52′
79′ Jasmin Kurtić
Jakub Jankto
 18′ 82′ Yao Kouassi Gervinho
Morten Thorsby
63′ Gianluca Caprari
Fabio Quagliarella  69′ 90′
Simone Colombi
Andrea Seculin
Botond Balogh
Tommaso Augello
79′ Kastriot Dermaku
Omar Colley
Vasco Regini
Lorenzo Tonelli
63′ Antonino Barillà
Kristoffer Askildsen
Márk Kosznovszky
Andrea Bertolacci
Mattia Sprocati
Karol Linetty
63′ Roberto Inglese
Mehdi Pascal Marcel Léris
82′ Yann Karamoh
Gonzalo Maroni46′
79′ Luca Siligardi
Federico Bonazzoli46′  78′

Manolo Gabbiadini90′

Antonino La Gumina

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sampdorii pokazał jedną żółtą.

Drużyna Parmy Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.