• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: Cagliari Calcio - US Sassuolo Calcio 1-1 (0-1)

18 lipca na Sardegna Arena odbyło się spotkanie 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i US Sassuolo. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

F. Caputo 12'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół US Sassuolo wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Sassuolo w 12. minucie spotkania, gdy Francesco Caputo strzelił pierwszego gola. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cagliari: Andrei Carboniemu w 22. i Paolowi Faragòwi w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Sassuolo.

Drugą połowę zespół Cagliari rozpoczął w zmienionym składzie, za Valtera Birsę, Gastona Pereira weszli Riccardo Ladinetti, Giovanni Simeone. W pierwszych minutach drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andrea Carboni osłabiając drużynę Cagliari. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 22. minucie.

Drużyna Cagliari otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie João Pedro wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marko Rog.

W 71. minucie Lukasz Haraslin został zastąpiony przez Andreę Ghiona. W następstwie utraty gola trener US Sassuolo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Hameda Traorè'a i na pole gry wprowadził napastnika Giacoma Raspadoriego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie US Sassuolo doszło do zmiany. Giangiacomo Magnani wszedł za Merta Müldüra.

Między 72. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Cagliari postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marka Roga wszedł Ragnar Klavan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Cagliari utrzymać remis. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy US Sassuolo: Giorgos Kiriakopoulos, Giacomo Manzari, a na ich miejsce weszli Rogério, Filip Djuricić.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Gianluca Pegolo
22′ 48′ Andrea Carboni
Marlon Santos da Silva Barbosa72′
46′ Gaston Pereiro
Lukasz Haraslin71′
 63′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Filip Djuricić90′
46′ Valter Birsa
Manuel Locatelli
30′ Paolo Pancrazio Faragò
Hamed Junior Traorè71′
Nahitan Nandez
Francesco Caputo  12′
83′ 90′ Marko Rog
Jeremie Boga
Giuseppe Ciocci
Andrea Consigli
Rafael de Andrade Bittencourt Pinheiro
Alessandro Russo
90′ Ragnar Klavan
Stefano Piccinini
46′ Riccardo Ladinetti
Giacomo Raspadori71′
46′ Giovanni Pablo Simeone

Przewaga zespołu US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna US Sassuolo w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.