• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: Brescia Calcio - SPAL 2013 2-1 (0-1)

19 lipca na Stadio Mario Rigamonti odbył się mecz 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Brescia Calcio i Spal. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Brescia Calcio 2-1.

B. Dabo 42'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 19. i 20. drużyna Serie A.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nikolas Szpalek z Brescia Calcio. Była to 14. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bryan Dabo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spal , strzelając gola w 42. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spal.

Na drugą połowę drużyna Brescia Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Nikolasa Szpalka wszedł Simon Skrabb. W 58. minucie kartkę dostał Arkadiusz Reca z jedenastki gości.

W 63. minucie Simon Skrabb został zmieniony przez Brunona Martellę. Chwilę później trener Spal postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Marca D'Alessandra. Na boisko wszedł Espeto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Jaromír Zmrhal. Sytuację bramkową stworzył Alfredo Donnarumma.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bryana Dabę ze Spal, a w 89. minucie Ernesta Torregrossę z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Spal doszło do zmiany. Mattia Valoti wszedł za Georgiego Tunjova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brescia Calcio w 90. minucie spotkania, gdy Jaromír Zmrhal zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Alfredo Donnarumma.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Simone Missiroli
 69′, 90′ Jaromír Zmrhal
Arkadiusz Reca58′
89′ Ernesto Torregrossa
Georgi Tunjov87′
Alfredo Donnarumma
Andrea Petagna
14′ 46′ Nikolas Szpalek
Jacopo Sala
63′ Bruno Martella
Nenad Tomović
Birkir Bjarnason
Alessandro Murgia
Andrea Ghezzi
Lucas Nahuel Castro
46′ 63′ Simon Ivar Alexander Skrabb
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato65′
Mattia Viviani
Mattia Valoti87′
Florian Ayé
Federico Di Francesco

Sergio Floccari

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Brescia Calcio w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.