• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - Empoli FC 3-1 (0-1)

W pojedynku 34. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna Bologna FC zwyciężyła z Empoli FC 3-1 (0-1). W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Łukasz Skorupski, a gości - Bartłomiej Drągowski.

34. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-27 15:00 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 25189 | Arbiter: P. Valeri
M. Pajač 17'

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Empoli FC w 17. minucie spotkania, gdy Marko Pajač zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Jacob Rasmussen.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bologna FC: Ibrahimie M'baye w 25. i Riccardowi Orsoliniemu w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Empoli FC.

Zawodnicy gospodarzy po przerwie ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie Roberto Soriano wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Nicoli Sansonego.

Końcówka meczu należała do gospodarzy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Riccardo Orsolini. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Roberto Soriano.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Bologna FC, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Nicola Sansone. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ladislav Krejczi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Dimitrios Nikolaou
25′ Ibrahima M'baye
Jacob Vandsø Rasmussen86′
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Frederic Veseli
Blerim Dzemaili
Ismael Bennacer
79′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Rade Krunić54′
 51′ 78′ 90′ Roberto Soriano
Marko Pajač  17′ 7′ 82′
73′ Rodrigo Palacio
Hamed Junior Traorè
 82′ 35′ Riccardo Orsolini
Diego da Silva Farias67′
 90′ Nicola Sansone
Matteo Brighi
90′ Ladislav Krejczi
Leonardo Capezzi
79′ Andrea Poli
Salih Uçan
Mattias Svanberg
Levan Mchedlidze86′
Mattia Destro
Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Diego Falcinelli

73′ Federico Javier Santander Mereles

Zawodnicy Bologna FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.