• 5 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 6 .Bologna FC 1909 (7 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (6 pkt.)
  • 8 .Torino FC (6 pkt.)

Liga włoska - 34. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - US Sassuolo Calcio 0-1 (0-1)

29 kwietnia na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbył się pojedynek 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i US Sassuolo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem US Sassuolo 1-0. Na stadionie zasiadło 25 567 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-29 21:00 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 25567 | Arbiter: F. Fourneau
ACF Fiorentina
US Sassuolo Calcio
0
1
D. Berardi 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Fiorentiny wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fiorentina: Vincentowi Lauriniemu w 8. i Germánowi Pezzelli w 29. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Domenico Berardi dla jedenastki US Sassuolo. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Stefano Sensi.

W 39. minucie kartką został ukarany Federico Peluso, zawodnik gości. W 41. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Sassuolo.

Na drugą połowę drużyna Fiorentiny wyszła w zmienionym składzie, za Bryana Dabę wszedł Nicky Beloko. Trener Fiorentiny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gersona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kevin Mirallas.

Trener US Sassuolo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Jeremie Boga, a murawę opuścił Khouma Babacar. W 75. minucie Edimilson Fernandes został zastąpiony przez Giovanniego Simeonego. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Nickiemu Beloko z Fiorentiny. Była to 85. minuta starcia.

Merih Demiral
8′ Vincent Laurini
Gianmarco Ferrari
Nikola Milenković
Pol Mikel Lirola Kosok
29′ Germán Alejandro Pezzella
Rogério Oliveira da Silva
46′ Bryan Dabo
Federico Peluso39′
75′ Edimilson Fernandes
Mehdi Bourabia
41′ (k.) Jordan Veretout
Francesco Magnanelli
46′ Kevin Mirallas
Marlon Santos da Silva Barbosa
46′ 85′ Nicky Medja Beloko
Jeremie Boga70′
46′ Gerson Santos da Silva
Enrico Brignola
75′ Giovanni Pablo Simeone
Federico Di Francesco
Dušan Vlahović
Alessandro Matri90′

Drużyna Fiorentiny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom US Sassuolo pokazał jedną.