• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 33. kolejka Serie A: AC Milan - Parma Calcio 1913 3-1 (0-1)

15 lipca na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się starcie 33. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Parmy Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AC Milan 3-1.

J. Kurtić 44'

Zespół AC Milan (”Rossoneri”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna ”Rossoneri” wygrała aż 24 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Parmy Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yanna Karamoha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andreas Cornelius. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 33. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Albertowi Grassiemu i Andrei Contiemu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Parmy Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Jasmin Kurtić. Przy strzeleniu gola pomógł Alberto Grassi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Parmy Calcio.

Drugą połowę drużyna AC Milan rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreę Contiego wszedł Davide Calabria. Drugą połowę zespół Parmy Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Brunona Alvesa wszedł Kastriot Dermaku.

”Rossoneri” odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Franck Kessié wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Hakan Calhanoglu.

W 56. minucie za Lucasa Biglię wszedł Ismael Bennacer.

Szybko po stracie bramki zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Alessio Romagnoli. Asystę przy golu ponownie zaliczył Hakan Calhanoglu.

Chwilę później trener AC Milan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Ante Rebić, a murawę opuścił Rafael Leão. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Hernani, Roberto Inglese, a na ich miejsce weszli Alberto Grassi, Gastón Brugman. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Matteo Darmian z Parmy Calcio. Była to 65. minuta spotkania.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AC Milan, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie wynik ustalił Hakan Calhanoglu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Giacoma Bonaventury.

W 80. minucie Theo Hernández został zmieniony przez Diego Laxalta, a za Hakana Calhanoglu wszedł na boisko Rade Krunić, co miało wzmocnić drużynę ”Rossoneri”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yanna Karamoha na Gianlucę Caprariego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Luigi Sepe
33′ 46′ Andrea Conti
Bruno Alves46′
80′ Theo Bernard François Hernández
Matteo Darmian65′
Simon Kjaer
Riccardo Gagliolo
 59′ Alessio Romagnoli
Simone Iacoponi
56′ Lucas Biglia
Dejan Kulusevski
Giacomo Bonaventura
Gastón Brugman63′
 77′ 80′ Hakan Calhanoglu
Alberto Grassi33′ 63′
 55′ Franck Yannick Kessié
Jasmin Kurtić  44′
Zlatan Ibrahimovic
Andreas Evald Cornelius14′
61′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Yao Kouassi Gervinho
Asmir Begović
Simone Colombi
Antonio Donnarumma
Kastriot Dermaku46′
46′ Davide Calabria
Vincent Laurini
56′ Ismael Bennacer
Giuseppe Pezzella
Marco Brescianini
Vasco Regini
Matteo Gabbia
Hernani Azevedo Júnior63′
80′ Rade Krunić
Antonino Barillà
80′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Yann Karamoh14′ 81′
61′ Ante Rebić
Luca Siligardi

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom AC Milan, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.