• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 32. kolejka Serie A: SSC Napoli - AC Milan 2-2 (1-1)

W starciu 32. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 12 lipca, zespół SSC Napoli zremisował z AC Milan 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadio San Paolo.

F. Kessié 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół SSC Napoli wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie żółtą kartką został ukarany Giovanni Di Lorenzo, zawodnik gospodarzy.

Nieoczekiwanie piłkarze AC Milan (”Rossoneri”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Theo Hernández dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ante Rebić.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Mário Rui z SSC Napoli.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Giovanni Di Lorenzo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna AC Milan wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Paquetę wszedł Alexis Saelemaekers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 60. minucie spotkania, gdy Dries Mertens strzelił drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł José Callejón.

Trener ”Rossoneri” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giacoma Bonaventurę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hakan Calhanoglu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 61. minucie za Zlatana Ibrahimovica wszedł Rafael Leão. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Fabiána Ruiza. Na boisko wszedł Diego Demme, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w zespole SSC Napoli doszło do zmiany. Eljif Elmas wszedł za Stanislava Lobotkę. W 73. minucie wynik ustalił z karnego Franck Kessié. Między 75. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alexis Saelemaekers osłabiając drużynę AC Milan. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 85. minucie. W 88. minucie w drużynie ”Rossoneri” doszło do zmiany. Rade Krunić wszedł za Ante Rebicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Gianluigi Donnarumma
 34′ 9′ Giovanni Di Lorenzo
Andrea Conti77′
Kalidou Koulibaly
Theo Bernard François Hernández  20′ 75′
Nikola Maksimović
Simon Kjaer
30′ Silva Duarte Mario Rui
Alessio Romagnoli
65′ Stanislav Lobotka
Ismael Bennacer
65′ Fabián Ruiz Pena
Hakan Calhanoglu61′
Piotr Zieliński
Franck Yannick Kessié  73′ (k.)
84′ Jose Callejon
Lucas Tolentino Coelho de Lima46′
 60′ 74′ Dries Mertens
Zlatan Ibrahimovic61′
74′ Lorenzo Insigne
Giacomo Bonaventura61′
65′ Diego Demme
Marco Brescianini
65′ Eljif Elmas
Matteo Gabbia
74′ Hirving Lozano
Rade Krunić88′
74′ Arkadiusz Milik
Diego Sebastián Laxalt Suárez
84′ Matteo Politano
Rafael Alexandre Conceição Leão61′
Amin Younes
Daniel Maldini

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze AC Milan otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół SSC Napoli w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.