• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 32. kolejka Serie A: AS Roma - Udinese Calcio 1-0 (0-0)

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna AS Roma wygrała z Udinese Calcio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 34 449 widzów.

32. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-13 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 34449 | Arbiter: M. Di Bello
AS Roma
Udinese Calcio
1
0
E. Dżeko 67'

Jedenastka AS Roma (”Wilki”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował siódmą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Jesusowi z AS Roma. Była to 37. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka ”Wilków” wyszła w zmienionym składzie, za Juana Jesusa, Patrika Schicka weszli Alessandro Florenzi, Lorenzo Pellegrini. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Udinese Calcio: Marcowi D'Alessandrowi w 59. i Juanowi Mussowi w 63. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę AS Roma w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę zdobył Edin Dżeko. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Stephan El Shaarawy.

Trener ”Wilków” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cengiza Ündera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniele De Rossi. W 69. minucie za Rolanda Mandragorę wszedł Sandro. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Udinese Calcio doszło do zmiany. Ignacio Pussetto wszedł za Marca D'Alessandra.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Williama Troosta-Ekonga z ”Zebr”, a w 81. minucie Edina Dżekę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener ”Zebr” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Łukasz Teodorczyk, a murawę opuścił Sebastian De Maio.

Samir Caetano de Souza Santos
37′ 46′ Juan Jesus
Marco D'Alessandro59′ 72′
69′ Daniele De Rossi
Rodrigo Javier De Paul
Nicolo Zaniolo
Seko Fofana
 67′ 81′ Edin Dżeko
Rolando Mandragora69′
Stephan El Shaarawy
Stefano Okaka Chuka
46′ Patrik Schick
Kevin Lasagna
Stefano Greco
Nicolas David Andrade
Robin Olsen
Samuele Perisan
46′ Alessandro Florenzi
Ben Wilmot
Ante Czorić
Emmanuel Badu
Javier Matías Pastore
Svante Ingelsson
46′ Lorenzo Pellegrini
Petar Mićin
Diego Perotti
Ignacio Pussetto72′
Alessio Riccardi
Ranieri Sandro69′
69′ Cengiz Ünder
Łukasz Teodorczyk84′
Justin Kluivert

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.