• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: US Lecce - Lazio Rzym 2-1 (1-1)

W starciu 31. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 lipca, zespół US Lecce zwyciężył z Lazio Rzym 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Stadio Comunale Via del Mare.

F. Caicedo 5'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół US Lecce przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Lazio Rzym (”Orły”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół ”Orły” wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Felipe Caicedo wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Orły”, strzelając gola w piątej minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 22. minucie żółtą kartkę otrzymał Felipe Caicedo z Lazio Rzym.

Zespół US Lecce wyrównał wynik meczu. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył Khouma Babacar. W zdobyciu bramki pomógł Filippo Falco.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giulia Donatiego z US Lecce, a w 44. minucie Ştefana Radu z drużyny przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu karnego dla US Lecce nie wykorzystał Marco Mancosu strzelając obok bramki. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół ”Orły” wyszedł w zmienionym składzie, za Ştefana Radu, Lucasa Leivę weszli Luiz Felipe, Sergej Milinković-Savić. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Orły” w tym sezonie, pojawił się Jordan Lukaku, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Jonego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę US Lecce przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Fabio Lucioni. Bramka padła po podaniu Riccarda Saponary.

W 52. minucie za Khoumę Babacara wszedł Žan Majer. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Diego Farias, a murawę opuścił Riccardo Saponara.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacopa Petriccionego z US Lecce, a w 81. minucie Cira Immobilego z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Marco Parolo został zmieniony przez Danila Cataldiego, a za Manuela Lazzariego wszedł na boisko Bobby Adekanye, co miało wzmocnić zespół Lazio Rzym. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filippa Falca na Andreę Rispolego oraz Jacopa Petriccionego na Alessandra Deiolę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Patric osłabiając tym samym drużynę Lazio Rzym.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Lazio Rzym
56′ Vasconelos Ferreira Gabriel
Thomas Strakosha
Marco Calderoni
Francesco Acerbi
43′ Giulio Donati
Patricio Gabarron90′
 47′ Fabio Lucioni
Ştefan Daniel Radu44′ 46′
Nehuén Mario Paz
Manuel Lazzari85′
72′ Filippo Falco
Romero Alconchel Luis Romero
59′ Riccardo Saponara
Marco Parolo70′
Antonín Barák
Lucas Pezzini Leiva46′
45′ (k.) Marco Mancosu
Felipe Caicedo  5′ 22′
65′ 72′ Jacopo Petriccione
Ciro Immobile81′
 30′ 52′ Khouma Babacar
Luca Falbo
72′ Andrea Rispoli
Jordan Zacharie Lukaku46′
72′ Alessandro Deiola
Bartolomeu Jacinto Quissanga
52′ Žan Majer
Luiz Felipe Ramos Marchi46′
Sergio Maselli
Denis Vavro
Jewhen Szachow
Danilo Cataldi70′
59′ Diego da Silva Farias
Sergej Milinković-Savić46′
Salvatore Rimoli
André Anderson Pomilio Lima da Silva
Brayan Emanuel Vera Ramírez
Bobby Adekanye85′

Przewaga zespołu Lazio Rzym w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

”Orły” dostały w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Lazio Rzym w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.