• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: Torino FC - Brescia Calcio 3-1 (0-1)

W starciu 31. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół Torino FC zwyciężył z Brescia Calcio 3-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Olimpico Grande Torino.

E. Torregrossa 21'

Drużyna Brescia Calcio przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Brescia Calcio wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Ernesto Torregrossa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brescia Calcio, strzelając gola w 21. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brescia Calcio.

W 48. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Brescia Calcio Aleš Matějů. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Brescia Calcio: Andrei Papettiemu w 52. i Sandrowi Tonalemu w 56. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torino FC w 58. minucie spotkania, gdy Andrea Belotti zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 61. minucie Sandro Tonali zastąpił Mattię Vivianiego. Kibice Brescia Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaromíra Zmrhala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Birkir Bjarnason. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Emanuele Ndoj, Simon Skrabb, a na ich miejsce weszli Daniele Dessena, Nikolas Szpalek.

Na murawie, jak to często zdarzało się Torino FC w tym sezonie, pojawił się Temitayo Olaoluwa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Cristiana Ansaldiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simone Zazę z Torino FC, a w 82. minucie Alfreda Donnarummę z drużyny przeciwnej. W 80. minucie w jedenastce Torino FC doszło do zmiany. Saša Lukić wszedł za Simone Verdiego.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Torino FC, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik na 3-1 podwyższył Simone Zaza.

W 87. minucie Ernesto Torregrossa został zmieniony przez Andreę Ghezziego, co miało wzmocnić zespół Brescia Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza De Silvestriego na Lévy'ego Djidjego oraz Andreę Belottiego na Áleksa Berenguera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jesse Joronen
75′ Cristian Daniel Ansaldi
Bruno Martella
Gleison Bremer Silva Nascimento
Aleš Matějů 48′ (samob.)
89′ Lorenzo De Silvestri
Nikolas Szpalek74′
 86′ 76′ Simone Zaza
Sandro Tonali56′ 61′
 58′ 89′ Andrea Belotti
Ernesto Torregrossa  21′ 87′
80′ Simone Verdi
Alfredo Donnarumma82′
Antonio Rosati
Lorenzo Andrenacci
Samir Ujkani
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
89′ Lévy Koffi Djidji
Daniele Gastaldello
Emin Ghazoini
Alessandro Semprini
75′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Mattia Viviani61′
80′ Saša Lukić
Jaromír Zmrhal61′
Jean Freddi Pascal Greco
Florian Aye
89′ Alejandro Berenguer Remiro
Simon Ivar Alexander Skrabb74′
Vincenzo Millico

Piłkarze Torino FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Brescia Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.