• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: SPAL 2013 - Udinese Calcio 0-3 (0-2)

W starciu 31. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 9 lipca, drużyna Spal przegrała z Udinese Calcio 0-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej.

K. Lasagna 81'

Zespół Spal przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Rodrigo De Paul wywołał eksplozję radości wśród kibiców Udinese Calcio (”Zebry”), zdobywając bramkę w 18. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Zebr” w 35. minucie spotkania, gdy Stefano Okaka strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Spal wyszła w zmienionym składzie, za Simone Missirolego wszedł Bryan Dabo. W 63. minucie za Alessandra Murgię wszedł Espeto.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Spal doszło do zmiany. Arkadiusz Reca wszedł za Marca D'Alessandra. W tej samej minucie trener Spal postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sergio Floccari, a murawę opuścił Lucas Nahuel. Chwilę później trener Udinese Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana De Maio. Na boisko wszedł Samir, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie w zespole Udinese Calcio doszło do zmiany. Hidde ter Avest wszedł za Marvina Zeegelaara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Udinese Calcio w 81. minucie spotkania, gdy Kevin Lasagna zdobył trzecią bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Seko Fofana.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Bram Nuytinck
72′ Marco D'Alessandro
Marvin Zeegelaar76′
72′ Lucas Nahuel Castro
Rodrigo Javier De Paul  18′
46′ Simone Missiroli
Seko Fofana90′
63′ Alessandro Murgia
Walace Souza Silva
Mirko Valdifiori
Kevin Lasagna  81′ 82′
83′ Andrea Petagna
Francesco Mazzolo
46′ Bryan Dabo
Hidde ter Avest76′
72′ Arkadiusz Reca
William Troost-Ekong
63′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Marco Ballarini90′
Georgi Tunjov
Enrico Oviszach
83′ Alberto Cerri
Martin Palumbo
Jaume Cuéllar Mendoza
Ilija Nestorovski82′
Federico Di Francesco
Łukasz Teodorczyk82′
72′ Sergio Floccari

Jedenastka Spal miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.