Liga włoska - 31. kolejka Serie A: Lazio Rzym - US Sassuolo Calcio 2-2 (0-0)

W pojedynku 31. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Lazio Rzym zremisował z US Sassuolo 2-2 (0-0). Mecz na Stadio Olimpico w Rzymie obejrzało 40 000 widzów.

31. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-07 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 40000 | Arbiter: R. Abisso
D. Berardi 89'

Drużyna Lazio Rzym (”Orły”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna ”Orłów” wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Lazio Rzym zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny US Sassuolo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcowi Parolowi z jedenastki gospodarzy. Była to 31. minuta meczu.

W 52. minucie kartkę dostał Manuel Locatelli, piłkarz gości.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Lazio Rzym nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 53. minucie Ciro Immobile dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego. To już czternaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Drużyna US Sassuolo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Rogério.

W 63. minucie Felipe Caicedo zastąpił Carlosa Correę. Chwilę później trener US Sassuolo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Manuela Locatellego. Na boisko wszedł Francesco Magnanelli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Marco Parolo został zmieniony przez Sergeja Milinkovicia-Savicia, a za Milana Badelja wszedł na boisko Lucas Leiva, co miało wzmocnić jedenastkę Lazio Rzym. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Matriego na Domenica Berardiego oraz Josepha Duncana na Mehdiego Bourabię.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia arbiter wręczył kartkę Milanowi Badeljowi z Lazio Rzym.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Sassuolo w 89. minucie spotkania, gdy Domenico Berardi zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Stefano Sensi.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Senad Lulić. Bramka padła po podaniu Cira Immobilego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Rogério Oliveira da Silva  57′
78′ 80′ Milan Badelj
Federico Peluso
Romero Alconchel Luis Alberto
Joseph Alfred Duncan83′
 90′ Senad Lulić
Manuel Locatelli52′ 66′
31′ 69′ Marco Parolo
Stefano Sensi
 53′ (k.) Ciro Immobile
Alessandro Matri73′
63′ Felipe Caicedo
Francesco Magnanelli66′
63′ Carlos Joaquín Correa
Khouma Babacar
69′ Sergej Milinković-Savić
Domenico Berardi73′  89′
80′ Lucas Pezzini Leiva
Enrico Brignola
Souza Orestes Romulo
Federico Di Francesco
Pedro Lomba Neto
Jens Odgaard

Przewaga jedenastki ”Orłów” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny US Sassuolo, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.