Liga włoska - 31. kolejka Serie A: Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 0-0

W spotkaniu 31. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 kwietnia, zespół Interu Mediolan zremisował z Atalanta BC 0-0. Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 60 860 widzów.

31. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-07 18:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 60860 | Arbiter: M. Irrati
Inter Mediolan
Atalanta Bergamo
0
0

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się trzecia i piąta drużyna Serie A.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Pierluigiemu Golliniemu z Atalanta BC. Była to druga minuta starcia.

Kibice ”Nerazzurri” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Radję Nainggolana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marcelo Brozović. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie José Palomino zastąpił Andreę Masiella. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gianlucę Manciniego z Atalanta BC, a w 73. minucie Matteo Politana z drużyny przeciwnej.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Nerazzurri” doszło do zmiany. Borja Valero wszedł za Roberta Gagliardiniego. Trener Atalanta BC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Maria Pašalicia i na pole gry wprowadził napastnika Musę Barrowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 77. minucie Matteo Politano został zmieniony przez Keitę Baldégo, co miało wzmocnić jedenastkę Interu Mediolan. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josipa Ilicicia na Matteo Pessinę.

Gianluca Mancini63′
23′ Marcelo Brozović
José Luis Palomino62′
66′ Roberto Gagliardini
Remo Freuler
73′ 77′ Matteo Politano
Dejan Kulusevski
23′ Radja Nainggolan
Matteo Pessina82′
66′ Borja Valero
Arkadiusz Reca
77′ Keita Baldé Diao
Musa Barrow74′

Roberto Piccoli

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę ”Nerazzurri”, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.