• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: Genoa CFC 1893 - SSC Napoli 1-2 (0-1)

8 lipca na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz 31. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i SSC Napoli. Starcie zakończyło się zwycięstwem SSC Napoli 2-1.

31. kolejka Włochy - Serie A
2020-07-08 19:30 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: M. Mariani
H. Lozano 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół SSC Napoli wygrał aż 18 razy, zremisował 15, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę SSC Napoli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Dries Mertens. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Lorenzo Insigne.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SSC Napoli.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Edoardo Goldaniga. Sytuację bramkową stworzył Lasse Schoene.

W 64. minucie w zespole SSC Napoli doszło do zmiany. Hirving Lozano wszedł za Matteo Politana. W tej samej minucie Dries Mertens został zastąpiony przez Arkadiusza Milika. W tej samej minucie w drużynie Genoa CFC doszło do zmiany. Lukas Lerager wszedł za Valona Behramiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 66. minucie spotkania, gdy Hirving Lozano strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Fabián Ruiz.

W następstwie utraty bramki trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Francesca Cassatę i na pole gry wprowadził napastnika Iaga Falque'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Edoardo Goldaniga, zawodnik Genoa CFC. Niedługo później trener SSC Napoli postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Eljifa Elmasa. Na boisko wszedł Piotr Zieliński, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Lorenzo Insigne został zmieniony przez Amina Younesa, a za Fabiána Ruiza wszedł na boisko Allan, co miało wzmocnić drużynę SSC Napoli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Biraschiego na Paola Ghiglionego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Elseid Hysaj
82′ Davide Biraschi
Nikola Maksimović
 49′ 71′ Edoardo Goldaniga
Kostas Manolas
Andrea Masiello
Silva Duarte Mario Rui
Cristian Zapata
Eljif Elmas82′
64′ Valon Behrami
Stanislav Lobotka
70′ Francesco Cassata
Fabián Ruiz Pena87′
Lasse Schoene
Matteo Politano64′
82′ Andrea Pinamonti
Dries Mertens  45′ 64′
71′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Giovanni Di Lorenzo
82′ Paolo Ghiglione
Faouzi Ghoulam
Bakary Adama Soumaoro
Sebastiano Luperto
Filip Jagiełło
Marques Loureiro Allan87′
64′ Lukas Reiff Lerager
Piotr Zieliński82′
Nicolò Rovella
Jose Callejon
Mattia Destro
Hirving Lozano64′  66′
82′ Andrea Favilli
Arkadiusz Milik64′
70′ Falque Silva Iago
Amin Younes82′
71′ Goran Pandev

Jedenastka Genoa CFC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Genoa CFC pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.