• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - US Sassuolo Calcio 1-2 (0-1)

W pojedynku 31. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 8 lipca, zespół Bologna FC przegrał z US Sassuolo 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Renato Dall'Ara.

L. Haraslin 56'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Bologna FC zajmowała dziewiątą, natomiast zespół US Sassuolo - 10. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Bologna FC wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gary'ego Medla z Bologna FC, a w 34. minucie Lukasza Haraslina z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Sassuolo w 41. minucie spotkania, gdy Domenico Berardi strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Mert Müldür.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Sassuolo.

Jedenastka Bologna FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Lukasz Haraslin.

W 60. minucie kartkę dostał Stefano Denswil, piłkarz gospodarzy. Trener Bologna FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolása Domíngueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gary Medel. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. W 61. minucie Mattias Svanberg został zastąpiony przez Nicolę Sansonego.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie US Sassuolo doszło do zmiany. Jeremie Boga wszedł za Lukasza Haraslina. Po chwili trener US Sassuolo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Hamed Traorè, a murawę opuścił Gregoire Defrel. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Bologna FC: Riccardo Orsolini, Jerdy Schouten, Rodrigo Palacio, na ich miejsce weszli: Andreas Olsen, Andri Baldursson, Gianmarco Cangiano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Federica Pelusa, Domenica Berardiego, Manuela Locatellego zajęli: Gianmarco Ferrari, Mehdi Bourabia, Giangiacomo Magnani.

Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Sassuolo i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Musa Barrow. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trzy minuty później arbiter przyznał kartkę Rogériowi z jedenastki gości. Zespołowi Bologna FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki US Sassuolo.

Vlad Iulian Chiriches
60′ Stefano Denswil
Mert Müldür90′
81′ Mitchell Dijks
Rogério Oliveira da Silva90′
26′ 61′ Gary Medel
Federico Peluso73′
Takehiro Tomiyasu
Lukasz Haraslin  56′ 34′ 65′
74′ Jerdy Schouten
Manuel Locatelli81′
61′ Mattias Svanberg
Francesco Magnanelli
74′ Riccardo Orsolini
Francesco Caputo
 90′ Musa Barrow
Domenico Berardi  41′ 80′
83′ Rodrigo Palacio
Marlon Santos da Silva Barbosa
74′ Andri Fannar Baldursson
Jeremy Toljan
61′ Nicolás Martín Domínguez
Jeremie Boga65′
Musa Juwara
Mehdi Bourabia80′ 86′
Ladislav Krejczi
Andrea Ghion
83′ Gianmarco Cangiano
Hamed Junior Traorè72′
74′ Andreas Skov Olsen
Giacomo Manzari
61′ Nicola Sansone
Giacomo Raspadori

Drużyna US Sassuolo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom US Sassuolo, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.