• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - Sampdoria Genua 2-0 (0-0)

8 lipca na Gewiss Stadium w Bergamie odbył się mecz 31. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Atalanta BC i Sampdorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atalanta BC 2-0.

L. Muriel 85'

Drużyna Atalanta BC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków zespół Sampdorii wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Berata Djimsitiego z Atalanta BC, a w 35. minucie Mortena Thorsby'ego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie Berat Djimsiti został zmieniony przez Martena de Roona. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sampdoria: Jakubowi Jankcie w 56. i Bartoszowi Bereszyńskiemu w 65. minucie.

Kibice Atalanta BC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rusłana Malinowskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Josip Ilicić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Luis Muriel wszedł za Maria Pašalicia.

Dopiero w drugiej połowie Rafael Tolói wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, zdobywając bramkę w 75. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Rusłan Malinowski.

W 82. minucie w jedenastce Sampdorii doszło do zmiany. Tommaso Augello wszedł za Jakuba Janktę. W tej samej minucie trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gaston Ramirez, a murawę opuścił Manolo Gabbiadini. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Sampdorii doszło do zmiany. Antonino La Gumina wszedł za Albina Ekdala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atalanta BC w 85. minucie spotkania, gdy Luis Muriel zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

W 86. minucie Duván Zapata został zmieniony przez Boška Šutalę, a za Robina Gosensa wszedł na boisko Timothy Castagne, co miało wzmocnić drużynę Atalanta BC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Depaolego na Felice D'Amica. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Timothy Castagne z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Bartosz Bereszyński65′
24′ 52′ Berat Djimsiti
Omar Colley
86′ Robin Gosens
Nicola Murru
Hans Hateboer
Maya Yoshida
 75′ Rafael Tolói
Fabio Depaoli90′
69′ Josip Ilicić
Albin Ekdal83′
Remo Freuler
Jakub Jankto56′ 82′
Alejandro Gomez
Karol Linetty
70′ Mario Pašalić
Morten Thorsby35′
86′ Duván Esteban Zapata Banguera
Julian Chabot
86′ 90′ Timothy Castagne
Kristoffer Askildsen
Lennart Czyborra
Andrea Bertolacci
Rodrigo Guth
Mehdi Pascal Marcel Léris
86′ Boško Šutalo
Gonzalo Maroni
Ebrima Colley
Gaston Ramirez82′
52′ Marten de Roon
Federico Bonazzoli
69′ Rusłan Malinowski
Felice D'Amico90′
Adrien Tameze
Antonino La Gumina83′
70′  85′ Luis Fernando Muriel Fruto
Fabio Quagliarella

Jedenastka Sampdorii miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Atalanta BC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Atalanta BC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.