Liga włoska - 31. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - Frosinone Calcio 0-1 (0-0)

W meczu 31. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Fiorentiny przegrał z Frosinone Calcio 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Artemio Franchi we Florencji obejrzało 26 958 widzów.

31. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-07 12:30 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 26958 | Arbiter: D. Chiffi
ACF Fiorentina
Frosinone Calcio
0
1
D. Ciofani 84'

Jedenastka Frosinone Calcio przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Fiorentiny wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Andrea Beghetto z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Frosinone Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Paola Sammarca wszedł Raffaele Maiello. Trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Bryan Dabo, a murawę opuścił Marco Benassi.

W tej samej minucie Gerson zastąpił Giovanniego Simeonego. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Luce Paganiniemu z Frosinone Calcio. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Frosinone Calcio doszło do zmiany. Daniel Ciofani wszedł za Marcella Trottę.

W 71. minucie kartkę dostał Marco Capuano, piłkarz Frosinone Calcio. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Dušan Vlahović wszedł za Luisa Murila. Chwilę później trener Frosinone Calcio postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucę Valzanię wszedł Francesco Zampano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Daniel Ciofani dla drużyny Frosinone Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Andrea Pinamonti.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Edoardowi Goldanidze i Bryanowi Dabie.

Bartosz Salamon
58′ Marco Benassi
Yussif Raman Chibsah
58′ Gerson Santos da Silva
Luca Rudolf Paganini59′
Jordan Veretout
Paolo Sammarco46′
Federico Chiesa
Luca Valzania80′
79′ Luis Fernando Muriel Fruto
Stefan Simič
58′ 90′ Bryan Dabo
Raffaele Maiello46′
58′ Giovanni Pablo Simeone
Camillo Ciano
79′ Dušan Vlahović
Daniel Ciofani68′  84′

Federico Dionisi

Przewaga zespołu Fiorentiny w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Fiorentiny, a piłkarzom gości pokazał cztery.