• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 31. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 0-0

W pojedynku 31. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 8 lipca, drużyna Fiorentiny zremisowała z Cagliari 0-0. Starcie odbyło się na Stadio Artemio Franchi we Florencji. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

31. kolejka Włochy - Serie A
2020-07-08 19:30 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Arbiter: G. Manganiello
ACF Fiorentina
Cagliari Calcio
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Fiorentiny wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Federicowi Chiesie z jedenastki gospodarzy. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rachid Ghezzal, a murawę opuścił Federico Chiesa. W 59. minucie Pol Lirola zastąpił Dalberta Henriquego.

Po godzinie gry w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Erick Pulgar wszedł za Milana Badelja. A trener Cagliari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artura Ionitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Marko Rog. Między 63. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fiorentiny: Franck Ribery, Dušan Vlahović, na ich miejsce weszli: Patrick Cutrone, Christian Kouamé. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce João Pedra, Valtera Birsy zajęli: Daniele Ragatzu, Paolo Faragò.

Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Charalampos Lykogiannis90′
59′ Pol Mikel Lirola Kosok
Federico Mattiello71′
Nikola Milenković
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Lorenzo Venuti
Valter Birsa79′
75′ Franck Ribery
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão63′
60′ Milan Badelj
Radja Nainggolan
80′ Joseph Alfred Duncan
Nahitan Nandez
9′ 46′ Federico Chiesa
Marko Rog 63′
75′ Dušan Vlahović
Giovanni Pablo Simeone
Pietro Terracciano
Giuseppe Ciocci
59′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Artur Ionita63′
46′ Rachid Ghezzal
Alessandro Lombardi
60′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Alberto Paloschi
75′ Patrick Cutrone
Daniele Ragatzu63′
75′ Christian Kouamé

Riccardo Sottil

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Cagliari w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.