• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 30. kolejka Serie A: Parma Calcio 1913 - ACF Fiorentina 1-2 (0-2)

W meczu 30. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 5 lipca, zespół Parmy Calcio przegrał z Fiorentiną 1-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Ennio Tardini.

E. Pulgar 19',31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna Fiorentiny wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Fiorentiny otworzyli wynik. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Erick Pulgar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fiorentiny w 31. minucie spotkania, gdy Erick Pulgar zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Między 32. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu Marco Benassi został zmieniony przez Gaetana Castrovillego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

A kibice Parmy Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreasa Corneliusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż 11 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Yann Karamoh. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. Na drugą połowę drużyna Fiorentiny wyszła w zmienionym składzie, za Lorenza Venutiego wszedł Pol Lirola.

W 49. minucie kartkę dostał Germán Pezzella, zawodnik gości. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Juraj Kucka. Między 52. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Fiorentiny.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Riccardo Sottil, a murawę opuścił Dalbert Henrique. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Fiorentiny doszło do zmiany. Federico Ceccherini wszedł za Patricka Cutrone'a. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasmin Kurtić z Parmy Calcio, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Riccarda Sottila z drużyny przeciwnej.

Drużynie Parmy Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fiorentiny.

Igor Júlio dos Santos de Paulo52′
74′ Riccardo Gagliolo
Nikola Milenković63′
Simone Iacoponi
Germán Alejandro Pezzella49′
37′ 82′ Dejan Kulusevski
Lorenzo Venuti32′ 46′
37′ 74′ Gastón Brugman
Franck Ribery66′
 49′ (k.) 41′ Juraj Kucka
Marco Benassi45′
89′ Jasmin Kurtić
Joseph Alfred Duncan
46′ Yann Karamoh
Erick Antonio Pulgar Farfán  19′ (k.), 31′ (k.)
86′ Yao Kouassi Gervinho
Federico Ceccherini87′
74′ Giuseppe Pezzella
Pol Mikel Lirola Kosok46′
Vasco Regini
Aleksa Terzić
Antonino Barillà
Kevin Andrés Agudelo Ardila
74′ Alberto Grassi
Milan Badelj
Matteo Scozzarella
Gaetano Castrovilli45′
86′ Mattia Sprocati
Rachid Ghezzal
Gianluca Caprari
Federico Chiesa66′
46′ Andreas Evald Cornelius
Christian Kouamé
82′ Luca Siligardi
Riccardo Sottil86′ 90′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Parmy Calcio, a zawodnikom gości pokazał sześć.