• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 30. kolejka Serie A: Brescia Calcio - Hellas Verona FC 2-0 (0-0)

W spotkaniu 30. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 5 lipca, jedenastka Brescia Calcio wygrała z Verona FC 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti.

A. Donnarumma 90'

Zespół Brescia Calcio przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka Verona FC wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał kartkę Brunonowi Martelli, piłkarzowi gospodarzy.

W 34. minucie Fabio Borini zastąpił Valeria Verre'a. W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Andrei Papettiemu z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brescia Calcio w 52. minucie spotkania, gdy Andrea Papetti zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sandro Tonali.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Federico Dimarco, Lucas Felippe, a na ich miejsce weszli Mattia Zaccagni, Emmanuel Badu. Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Brunona Martellę. Na boisko wszedł Alessandro Semprini, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Samuela Di Carminego, piłkarza Verona FC.

Trener Verona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giampaola Pazziniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Samuel Di Carmine. W 72. minucie Alan Empereur został zmieniony przez Mariusza Stępińskiego, co miało wzmocnić drużynę Verona FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandra Tonalego na Mattię Vivianiego w 81. minucie oraz Birkira Bjarnasona na Jaromíra Zmrhala w tej samej minucie. W 80. minucie arbiter przyznał kartkę Nikolasowi Szpalkowi z Brescia Calcio.

Jedenastka Verona FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej szóstej minucie starcia wynik na 2-0 podwyższył Alfredo Donnarumma. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Ernesto Torregrossa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Marco Silvestri
17′ 68′ Bruno Martella
Alan Empereur72′
Aleš Matějů
Marco Davide Faraoni
 52′ 43′ Andrea Papetti
Marash Kumbulla
Stefano Sabelli
Amir Rrahmani
83′ Birkir Bjarnason
Mattia Zaccagni67′
Daniele Dessena
Emmanuel Badu67′
80′ Nikolas Szpalek
Darko Lazović
81′ Sandro Tonali
Miguel Veloso
Ernesto Torregrossa
Samuel Di Carmine71′ 72′
 90′ Alfredo Donnarumma
Salvatore Bocchetti
68′ Alessandro Semprini
Federico Dimarco67′
Andrea Ghezzi
Koray Guenter
Massimiliano Mangraviti
Matteo Lovato
81′ Mattia Viviani
Lucas Martello Felippe Nascimento67′
83′ Jaromír Zmrhal