• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 3. kolejka Serie A: Udinese Calcio - AS Roma 0-1 (0-0)

3 października na Dacia Arena odbył się mecz 3. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i AS Roma. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Roma 1-0.

Pedro 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania drużyna AS Roma (”Wilki”) wygrała 28 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola meczu strzelił Pedro dla drużyny AS Roma. Bramka padła w tej samej minucie. W 62. minucie Hidde ter Avest został zmieniony przez Nahuela Molinę.

W następstwie utraty gola trener Udinese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Tolgaya Arslana i na pole gry wprowadził napastnika Fernanda Forestieriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy AS Roma: Henrich Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini, Pedro, Edin Dżeko, na ich miejsce weszli: Carles Pérez, Bryan Cristante, Justin Kluivert, Gonzalo Villar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Pereyry, Rodriga Becão zajęli: Ilija Nestorovski, Mamadou Coulibaly. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Stefano Okaka z ”Zebr”. Była to 79. minuta starcia.

Antonio Mirante
87′ Rodrigo Nascimiento Franca
Lorenzo Pellegrini83′
62′ Hidde ter Avest
Davide Santon
Thomas Ouwejan
Rodriguez Pedro  55′ 83′
86′ Roberto Maximiliano Pereyra
Henrich Mchitarjan71′
63′ Tolgay Ali Arslan
Leonardo Spinazzola
79′ Stefano Okaka Chuka
Robin Olsen
62′ Nahuel Molina Lucero
Gonzalo Villar del Fraile90′
87′ Mamadou Coulibaly
Mirko Antonucci
Petar Mićin
Justin Kluivert83′
Martin Palumbo
Carles Pérez Sayol71′
63′ Fernando Martín Forestieri

86′ Ilija Nestorovski

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Udinese Calcio przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.