• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Liga włoska - 3. kolejka Serie A: Inter Mediolan - Udinese Calcio 1-0 (1-0)

W starciu 3. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 września, zespół Interu Mediolan wygrał z Udinese Calcio 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 57 991 widzów.

3. kolejka Włochy - Serie A
2019-09-14 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 57991 | Arbiter: M. Mariani
Inter Mediolan
Udinese Calcio
1
0
S. Sensi 44'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicola Barellę z Interu Mediolan (”Nerazzurri”), a w 35. minucie Rodriga Becão z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rodrigo De Paul osłabiając tym samym zespół Udinese Calcio (”Zebry”).

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Stefano Sensi dla drużyny Interu Mediolan. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Diego Godin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Nerazzurri”.

Na drugą połowę drużyna ”Nerazzurri” wyszła w zmienionym składzie, za Nicola Barellę wszedł Roberto Gagliardini. W 65. minucie w zespole ”Nerazzurri” doszło do zmiany. Lautaro Martínez wszedł za Romelu Lukaku.

Po chwili trener Udinese Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Mata Jajalę. Na boisko wszedł Antonín Barák, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Antonio Candreva z drużyny gospodarzy. Była to 78. minuta spotkania. W 80. minucie Matteo Politano został zastąpiony przez Alexisa Sancheza.

W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Rolando Mandragora, Ignacio Pussetto, a na ich miejsce weszli Walace, Ken Sema. W drugiej połowie nie padły gole.

Nicholas Opoku
28′ 46′ Nicolò Barella
Rodrigo Javier De Paul35′
Marcelo Brozović
Seko Fofana
78′ Antonio Candreva
Mato Jajalo71′
 44′ Stefano Sensi
Ken Sema81′
65′ Romelu Lukaku
Walace Souza Silva81′
80′ Matteo Politano
Antonín Barák71′
46′ Roberto Gagliardini
Ilija Nestorovski
65′ Lautaro Javier Martínez
Łukasz Teodorczyk
80′ Alexis Sanchez

Zespół ”Nerazzurri” zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.