• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 3. kolejka Serie A: AC Milan - ASD Spezia Calcio 2008 3-0 (0-0)

W spotkaniu 3. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 4 października, zespół AC Milan zwyciężył z ASD Spezia 3-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

T. Hernández 76'

Od pierwszych minut jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ASD Spezia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 32. minucie arbiter pokazał kartkę Matteo Ricciemu, piłkarzowi gości.

W tej samej minucie Andrey Galabinov zastąpił Roberta Piccolego. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Emanuelowi Gyasiemu z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka AC Milan rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lorenza Colomba wszedł Hakan Calhanoglu. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Hakan Calhanoglu z AC Milan. Była to 47. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Rossoneri” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Rafael Leão dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Hakan Calhanoglu.

Między 58. a 71. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Milan: Rade Krunić, Sandro Tonali, Brahim Díaz, na ich miejsce weszli: Ismael Bennacer, Franck Kessié, Jens Hauge. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniele Verdego, Matteo Ricciego zajęli: Kevin Agudelo, Gennaro Acampora.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Milan w 76. minucie spotkania, gdy Theo Hernández zdobył drugą bramkę. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy ASD Spezia: Luca Mora, Paolo Bartolomei, a na ich miejsce weszli Tommaso Pobega, Emanuel Gyasi.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Rafael Leão z AC Milan. Asystę przy bramce zaliczył Franck Kessié.

W 83. minucie w jedenastce AC Milan doszło do zmiany. Daniel Maldini wszedł za Rafaela Leão. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Julian Chabot
 76′ Theo Bernard François Hernández
Riccardo Marchizza
58′ Rade Krunić
Giulio Maggiore
Alexis Saelemaekers
Tommaso Pobega77′
 57′, 78′ 83′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Matteo Ricci32′ 59′
58′ Sandro Tonali
Daniele Verde58′
71′ Brahim Abdelkader Díaz
Andrey Galabinov32′
46′ Lorenzo Colombo
Christian Dell'Orco
58′ Ismael Bennacer
Luca Vignali
46′ 47′ Hakan Calhanoglu
Gennaro Acampora59′
Samuel Castillejo Azuaga
Lucien Agoume
71′ Jens Petter Hauge
Kevin Andrés Agudelo Ardila58′
58′ Franck Yannick Kessié
Paolo Bartolomei77′
83′ Daniel Maldini
Luca Mora77′

Diego da Silva Farias

Roberto Piccoli32′

Zespół AC Milan był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze AC Milan otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.