• 6 .AS Roma (48 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (48 pkt.)
  • 8 .Verona FC (42 pkt.)

Liga włoska - 29. kolejka Serie A: Torino FC - Lazio Rzym 1-2 (1-0)

W spotkaniu 29. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół Torino FC przegrał z Lazio Rzym 1-2 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Olimpico Grande Torino.

M. Parolo 72'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Torino FC plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to zespół Lazio Rzym (”Orły”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Lazio Rzym wygrała 16 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał kartką Cira Immobilego, piłkarza gości.

Już na początku meczu to zawodnicy Torino FC otworzyli wynik. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Andrea Belotti. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Felipe Caiceda z ”Orły”, a w 45. minucie Simone Verdiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Torino FC.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ciro Immobile. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 29 strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Luis Alberto.

Trener ”Orły” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Correę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Felipe Caicedo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 59. minucie za Lorenza De Silvestriego wszedł Cristian Ansaldi. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie Torino FC za Simone Verdiego wszedł Álex Berenguer, a w zespole Lazio Rzym Jony zmienił Jordana Lukaku.

Niedługo później trener Torino FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Simone Edera, a murawę opuścił Temitayo Olaoluwa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orły” w 72. minucie spotkania, gdy Marco Parolo zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Ciro Immobile.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jordanowi Lukaku z Lazio Rzym. W 80. minucie Saša Lukić został zmieniony przez Lévy'ego Djidjego, a za Bremera wszedł na boisko Vincenzo Millico, co miało wzmocnić drużynę Torino FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Lazzariego na Bastos oraz Patrica na Djavana Andersona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Thomas Strakosha
80′ Gleison Bremer Silva Nascimento
Francesco Acerbi
59′ Lorenzo De Silvestri
Patricio Gabarron90′
Nicolas Nkoulou
Ştefan Daniel Radu
70′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Manuel Lazzari90′
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Romero Alconchel Luis Romero
80′ Saša Lukić
Sergej Milinković-Savić
Soualiho Meïté
Marco Parolo  72′
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Ciro Immobile  48′ 4′
 5′ (k.) Andrea Belotti
Felipe Caicedo29′ 59′
45′ 59′ Simone Verdi
Jonathan Rodríguez Menéndez59′
Antonio Rosati
Guido Guerrieri
59′ Cristian Daniel Ansaldi
Silvio Proto
80′ Lévy Koffi Djidji
Adam Marušić
70′ Simone Edera
Bartolomeu Jacinto Quissanga90′
Jean Freddi Pascal Greco
Denis Vavro
59′ Alejandro Berenguer Remiro
Danilo Cataldi
80′ Vincenzo Millico
Carlos Joaquín Correa59′
Simone Zaza
André Anderson Pomilio Lima da Silva

Zespół Lazio Rzym zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Torino FC, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna Torino FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.