• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 29. kolejka Serie A: Torino FC - Lazio Rzym 1-2 (1-0)

30 czerwca na Stadio Olimpico Grande Torino odbyło się starcie 29. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Torino FC i Lazio Rzym. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lazio Rzym 2-1.

M. Parolo 72'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Torino FC plącze się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna ”Orły” wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał Ciro Immobile z Lazio Rzym.

Już na początku meczu piłkarze Torino FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu z karnego bramkę zdobył Andrea Belotti. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Felipe Caiceda z ”Orły”, a w 45. minucie Simone Verdiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Torino FC.

Drużyna ”Orły” wyrównała wynik meczu. W 48. minucie Ciro Immobile wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 29 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Luis Alberto.

Niedługo później trener Lazio Rzym postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Carlos Correa, a murawę opuścił Felipe Caicedo. W tej samej minucie Lorenzo De Silvestri został zastąpiony przez Cristiana Ansaldiego. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Torino FC za Simone Verdiego wszedł Álex Berenguer, a w jedenastce Lazio Rzym Jony zmienił Jordana Lukaku.

A trener Torino FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Ederę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Temitayo Olaoluwa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lazio Rzym w 72. minucie spotkania, gdy Marco Parolo strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ciro Immobile.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jordanowi Lukaku z zespołu gości. Była to 74. minuta pojedynku. W 80. minucie Saša Lukić został zmieniony przez Lévy'ego Djidjego, a za Bremera wszedł na boisko Vincenzo Millico, co miało wzmocnić jedenastkę Torino FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Lazzariego na Bastos oraz Patrica na Djavana Andersona. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Thomas Strakosha
80′ Gleison Bremer Silva Nascimento
Francesco Acerbi
59′ Lorenzo De Silvestri
Patricio Gabarron90′
Nicolas Nkoulou
Ştefan Daniel Radu
70′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Manuel Lazzari90′
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Romero Alconchel Luis Romero
80′ Saša Lukić
Sergej Milinković-Savić
Soualiho Meïté
Marco Parolo  72′
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Ciro Immobile  48′ 4′
 5′ (k.) Andrea Belotti
Felipe Caicedo29′ 59′
45′ 59′ Simone Verdi
Jonathan Rodríguez Menéndez59′
Antonio Rosati
Guido Guerrieri
Samir Ujkani
Silvio Proto
59′ Cristian Daniel Ansaldi
Djavan Anderson90′
80′ Lévy Koffi Djidji
Bartolomeu Jacinto Quissanga90′
70′ Simone Edera
Denis Vavro
59′ Alejandro Berenguer Remiro
Danilo Cataldi
80′ Vincenzo Millico
Carlos Joaquín Correa59′
Simone Zaza
André Anderson Pomilio Lima da Silva

Drużyna ”Orły” postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a ”Orły” przyznał trzy.

Jedenastka Torino FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.