• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 29. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - Cagliari Calcio 1-1 (1-0)

W starciu 29. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Bologna FC zremisowała z Cagliari 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Renato Dall'Ara.

G. Simeone 46'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Cagliari zajmowała 10., natomiast zespół Bologna FC - 11. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań jedenastka Bologna FC wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bologna FC: Jerdemu Schoutenowi w 14. i Takehirowi Tomiyasu w 19. minucie.

W 24. minucie Luca Ceppitelli został zmieniony przez Charalamposa Lykogiannisa. W 25. minucie sędzia przyznał kartkę Andrei Carboniemu z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Musa Barrow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bologna FC, strzelając gola w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bologna FC.

Drużyna gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ jedenastka Cagliari doprowadziła do remisu. Gola strzelił Giovanni Simeone. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Radja Nainggolan.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Pellegrini z Cagliari, a w 64. minucie Mitchella Dijksa z drużyny przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cagliari doszło do zmiany. Fabio Pisacane wszedł za Sebastiana Walukiewicza. Chwilę później trener Bologna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Nicolás Domínguez, a murawę opuścił Jerdy Schouten.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Ladislav Krejczi, Nicola Sansone, a na ich miejsce weszli Mitchell Dijks, Rodrigo Palacio. A trener Cagliari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artura Ionitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Luca Pellegrini. W 90. minucie w jedenastce Bologna FC doszło do zmiany. Mattias Svanberg wszedł za Gary'ego Medla.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Luca Ceppitelli24′
64′ 71′ Mitchell Dijks
Federico Mattiello
19′ Takehiro Tomiyasu
Luca Pellegrini59′ 78′
90′ Gary Medel
Sebastian Wiktor Walukiewicz65′
14′ 70′ Jerdy Schouten
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Roberto Soriano
Radja Nainggolan
Riccardo Orsolini
Nahitan Nandez
71′ Rodrigo Palacio
Marko Rog
 45′ Musa Barrow
Luca Cigarini
70′ Nicolás Martín Domínguez
Paolo Pancrazio Faragò
Musa Juwara
Artur Ionita78′
71′ Ladislav Krejczi
Alessandro Lombardi
90′ Mattias Svanberg
Luca Gagliano
Gianmarco Cangiano
Alberto Paloschi
71′ Nicola Sansone
Daniele Ragatzu

Piłkarze Bologna FC dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Bologna FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.