• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 29. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - SSC Napoli 2-0 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 2 lipca, zespół Atalanta BC wygrał z SSC Napoli 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Gewiss Stadium w Bergamie.

R. Gosens 55'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się czwarta i szósta drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań jedenastka SSC Napoli wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Niestety w 30. minucie meczu David Ospina bramkarz SSC Napoli z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Aleksa Mereta - rezerwowego bramkarza drużyny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 47. minucie spotkania, gdy Mario Pašalić zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Alejandra Gomeza.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Gosens. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Rafael Tolói.

W 57. minucie Dries Mertens został zmieniony przez Arkadiusza Milika. Między 58. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy SSC Napoli: Lorenzo Insigne, Diego Demme, Matteo Politano, na ich miejsce weszli: Hirving Lozano, Stanislav Lobotka, José Callejón. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Caldary, Berata Djimsitiego zajęli: José Palomino, Hans Hateboer. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mária Ruiego z SSC Napoli, a w 88. minucie Rafaela Tolóiego z drużyny przeciwnej.

Kibice Atalanta BC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luisa Murila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż 15 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Alejandro Gomez. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Adrien Tameze, Boško Šutalo, a na ich miejsce weszli Mario Pašalić, Rafael Tolói. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

David Ospina30′
72′ Mattia Caldara
Giovanni Di Lorenzo
Timothy Castagne
Kalidou Koulibaly
81′ Berat Djimsiti
Nikola Maksimović
 55′ Robin Gosens
Silva Duarte Mario Rui67′
88′ 89′ Rafael Tolói
Diego Demme73′
Marten de Roon
Fabián Ruiz Pena
Remo Freuler
Piotr Zieliński
88′ Alejandro Gomez
Matteo Politano73′
 47′ 89′ Mario Pašalić
Elseid Hysaj
81′ Hans Hateboer
Sebastiano Luperto
72′ José Luis Palomino
Kostas Manolas
89′ Boško Šutalo
Hirving Lozano58′
89′ Adrien Tameze
Arkadiusz Milik57′
88′ Luis Fernando Muriel Fruto
Amin Younes

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.