• 6 .SSC Napoli (51 pkt.)
  • 7 .AC Milan (49 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Liga włoska - 28. kolejka Serie A: Parma Calcio 1913 - Inter Mediolan 1-2 (1-0)

28 czerwca na Stadio Ennio Tardini odbył się pojedynek 28. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Parmy Calcio i Interu Mediolan. Mecz zakończył się zwycięstwem Interu Mediolan 2-1.

A. Bastoni 87'

Drużyna Interu Mediolan (”Nerazzurri”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Parmy Calcio otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Yao Gervinho. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Juraj Kucka.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lautara Martíneza z ”Nerazzurri”, a w 30. minucie Kastriota Dermaku z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Parmy Calcio.

Drugą połowę zespół Parmy Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Riccarda Gagliola wszedł Giuseppe Pezzella. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 49. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robertowi Gagliardiniemu i Jurajowi Kucce.

W 55. minucie Matteo Scozzarella został zastąpiony przez Hernaniego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tommaso Berni osłabiając tym samym zespół ”Nerazzurri”. W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy Interu Mediolan: Ashley Young, Victor Moses, a na ich miejsce weszli Cristiano Biraghi, Antonio Candreva.

Trener ”Nerazzurri” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Christiana Eriksena i na pole gry wprowadził napastnika Alexisa Sancheza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie żółtą kartką został ukarany Diego Godin, piłkarz ”Nerazzurri”. W 73. minucie Diego Godin został zmieniony przez Alessandra Bastoniego, co miało wzmocnić drużynę Interu Mediolan. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kastriota Dermaku na Vasca Reginiego.

Zespół Parmy Calcio długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 69 minut, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Stefan de Vrij. Asystę przy bramce zanotował Lautaro Martínez.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Juraj Kucka z Parmy Calcio i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 49. minucie. W 86. minucie w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Matteo Darmian wszedł za Vincenta Lauriniego. Kibice Parmy Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gastóna Brugmana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Yao Gervinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan w 87. minucie spotkania, gdy Alessandro Bastoni strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Victora Mosesa.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasmin Kurtić z Parmy Calcio, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Victora Mosesa z drużyny przeciwnej. W samej końcówce spotkania w zespole Interu Mediolan doszło do zmiany. Borja Valero wszedł za Lautara Martíneza. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Cristiano Biraghi69′
30′ 77′ Kastriot Dermaku
Danilo D'Ambrosio
46′ Riccardo Gagliolo
Stefan de Vrij  84′
86′ Vincent Laurini
Diego Godin71′ 73′
Dejan Kulusevski
Nicolò Barella
49′ 85′ Juraj Kucka
Antonio Candreva69′
88′ Jasmin Kurtić
Christian Eriksen69′
55′ Matteo Scozzarella
Roberto Gagliardini49′
Andreas Evald Cornelius
Romelu Lukaku
 15′ 86′ Yao Kouassi Gervinho
Lautaro Javier Martínez27′ 89′
Simone Colombi
Tommaso Berni68′
Ionuț Andrei Radu
Daniele Padelli
86′ Matteo Darmian
Kwadwo Asamoah
46′ Giuseppe Pezzella
Alessandro Bastoni73′  87′
77′ Vasco Regini
Lorenzo Pirola
55′ Hernani Azevedo Júnior
Andrea Ranocchia
Antonino Barillà
Ashley Young69′
86′ Gastón Brugman