• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 28. kolejka Serie A: Cagliari Calcio - Torino FC 4-2 (2-0)

27 czerwca na Sardegna Arena odbył się pojedynek 28. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i Torino FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cagliari 4-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

A. Belotti 65'

Drużyna Torino FC przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Torino FC wygrał aż 14 razy, zremisował 11, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Cagliari nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Nahitan Nandez.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Cagliari, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie wynik na 2-0 podwyższył Giovanni Simeone. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Charalampos Lykogiannis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Federico Mattiello z Cagliari. Była to 32. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania trafił Radja Nainggolan. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował João Pedro.

W 59. minucie za Radję Nainggolana wszedł Luca Cigarini. Kibice Cagliari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artura Ionitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Federico Mattiello. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartą bramkę. W tej samej minucie w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Cristian Ansaldi wszedł za Lorenza De Silvestriego.

W tej samej minucie trener Torino FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Simone Verdi, a murawę opuścił Simone Edera.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie pierwszego gola dla zawodników Torino FC strzelił Bremer. Przy zdobyciu bramki pomagał Temitayo Olaoluwa.

Prawie natychmiast Andrea Belotti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Simone Verdiego.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cagliari doszło do zmiany. Luca Pellegrini wszedł za Charalamposa Lykogiannisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cagliari w 69. minucie spotkania, gdy João Pedro strzelił z karnego czwartego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 zdobytych bramek.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Torino FC: Temitayo Olaoluwa, Tomás Rincón, Álex Berenguer, na ich miejsce weszli: Wilfried Singo, Saša Lukić, Vincenzo Millico. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrei Carboniego, João Pedra zajęli: Fabrizio Cacciatore, Daniele Ragatzu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Cagliari: Luce Cigarini w 76. i Andrei Carboniemu w 80. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Salvatore Sirigu
80′ 87′ Andrea Carboni
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina74′
Luca Ceppitelli
Gleison Bremer Silva Nascimento  60′
66′ Charalampos Lykogiannis
Lorenzo De Silvestri59′
32′ 59′ Federico Mattiello
Armando Izzo
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Nicolas Nkoulou
 69′ (k.) 87′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Simone Edera59′
 46′ 59′ Radja Nainggolan
Soualiho Meïté
 12′ Nahitan Nandez
Tomás Eduardo Rincón Hernández74′
Marko Rog
Andrea Belotti  65′
 17′ Giovanni Pablo Simeone
Cristian Daniel Ansaldi59′
87′ Fabrizio Cacciatore
Lévy Koffi Djidji
66′ Luca Pellegrini
Emin Ghazoini
59′ 76′ Luca Cigarini
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
59′ Artur Ionita
Vincenzo Millico80′
87′ Daniele Ragatzu
Simone Verdi59′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Cagliari pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.