• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 27. kolejka Serie A: US Lecce - AC Milan 1-4 (0-1)

W meczu 27. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 22 czerwca, jedenastka US Lecce przegrała z AC Milan 1-4 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Via del Mare.

Rafael Leão 72'

Drużyna US Lecce przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół AC Milan (”Rossoneri”) wygrał 11 razy i zanotował dwie porażki oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy AC Milan nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Samu Castillejo. Asystę zanotował Hakan Calhanoglu.

W 40. minucie Simon Kjaer został zmieniony przez Matteo Gabbię. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AC Milan.

A trener US Lecce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Khoumę Babacara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gianluca Lapadula. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Fabia Lucioniego, piłkarza US Lecce. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Mancosu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Giacomo Bonaventura dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Milan w 57. minucie spotkania, gdy Ante Rebić zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Hakan Calhanoglu.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Matteo Gabbii z jedenastki gości. Chwilę później trener AC Milan postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samu Castilleja wszedł Alexis Saelemaekers, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie AC Milan utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie AC Milan udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce AC Milan doszło do zmiany. Rafael Leão wszedł za Ante Rebicia.

Niedługo później Rafael Leão wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Milan, strzelając kolejnego gola w 72. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Andrea Conti.

W 86. minucie Giacomo Bonaventura został zmieniony przez Lucasa Biglię, a za Francka Kessiégo wszedł na boisko Lucas Paquetá, co miało wzmocnić zespół AC Milan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Mancosu na Jewhena Szachowa oraz Riccarda Saponarę na Brayana Verę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Andrea Conti
49′ Fabio Lucioni
Ismael Bennacer
 54′ (k.) 87′ Marco Mancosu
Giacomo Bonaventura  55′ 86′
Jacopo Petriccione
Hakan Calhanoglu
87′ Riccardo Saponara
Samuel Castillejo Azuaga  26′ 68′
Panagiotis Tachtsidis
Franck Yannick Kessié87′
46′ Gianluca Lapadula
Matteo Gabbia40′ 63′
87′ Brayan Emanuel Vera Ramírez
Rade Krunić
Sergio Maselli
Diego Sebastián Laxalt Suárez
87′ Jewhen Szachow
Lucas Tolentino Coelho de Lima87′
46′ Khouma Babacar
Lorenzo Colombo

Rafael Alexandre Conceição Leão68′  72′

Daniel Maldini

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”Rossoneri” wymieniła pięciu graczy.