• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 27. kolejka Serie A: SPAL 2013 - Cagliari Calcio 0-1 (0-0)

23 czerwca na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej odbył się mecz 27. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Spal i Cagliari. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cagliari 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

G. Simeone 90'

Drużyna Spal przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Cagliari wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W 56. minucie za Lucasa Nahula wszedł Simone Missiroli. Między 56. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Spal: Marco D'Alessandro, Jacopo Sala, Mattia Valoti, na ich miejsce weszli: Bryan Dabo, Arkadiusz Reca, Mohamed Fares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Pellegrini, Artura Ionity, Fabia Pisacanego zajęli: Charalampos Lykogiannis, Valter Birsa, Fabrizio Cacciatore.

Trener Cagliari postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Federica Mattiella i na pole gry wprowadził napastnika Daniele Ragatzu, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Mirko Valdifiori ze Spal. Była to 76. minuta spotkania. Trener Spal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Cerriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Espeto.

Jedyną bramkę meczu dla Cagliari zdobył Giovanni Simeone w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł João Pedro.

Dwie minuty później w jedenastce Cagliari doszło do zmiany. Andrea Carboni wszedł za João Pedra.

Robin Olsen
45′ Kevin Bonifazi
Ragnar Klavan
Thiago Rangel Cionek
Federico Mattiello72′
63′ Jacopo Sala
Luca Pellegrini66′
Francesco Vicari
Fabio Pisacane72′
56′ Marco D'Alessandro
Sebastian Wiktor Walukiewicz
11′ 79′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão90′
63′ Mattia Valoti
Nahitan Nandez37′
56′ Lucas Nahuel Castro
Artur Ionita13′ 66′
76′ Mirko Valdifiori
Andrea Carboni90′
56′ Bryan Dabo
Charalampos Lykogiannis66′
63′ Mohamed Salim Fares
Valter Birsa66′
56′ Simone Missiroli
Riccardo Ladinetti
Alessandro Murgia
Alessandro Lombardi
63′ Arkadiusz Reca
Luca Gagliano
Georgi Tunjov
Alberto Paloschi
79′ Alberto Cerri
Daniele Ragatzu72′
Sergio Floccari

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.