• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 27. kolejka Serie A: Hellas Verona FC - SSC Napoli 0-2 (0-1)

23 czerwca na Stadio Marc'Antonio Bentegodi odbyło się starcie 27. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Verona FC i SSC Napoli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 2-0.

H. Lozano 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka SSC Napoli zajmowała szóstą, natomiast drużyna Verona FC - siódmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka SSC Napoli wygrała 13 razy i zanotowała cztery porażki oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 38. minucie spotkania, gdy Arkadiusz Milik zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Matteo Politano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSC Napoli.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Faraoniego z Verona FC, a w 58. minucie Kalidou Koulibalya z drużyny przeciwnej. Po chwili trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Allana. Na boisko wszedł Fabián Ruiz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie SSC Napoli doszło do zmiany. Faouzi Ghoulam wszedł za Elseida Hysaja. A trener Verona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giampaola Pazziniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Samuel Di Carmine. W 70. minucie Mattia Zaccagni został zmieniony przez Eddego Salceda.

Między 72. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Verona FC: Valerio Verre, Sofyan Amrabat, Darko Lazović, na ich miejsce weszli: Matteo Pessina, Mariusz Stępiński, Federico Dimarco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diego Demmego, Arkadiusza Milika, Matteo Politana zajęli: Stanislav Lobotka, Dries Mertens, Hirving Lozano.

Jedenastka Verona FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Hirving Lozano. Asystę przy bramce zanotował Faouzi Ghoulam.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Giovanni Di Lorenzo
53′ Marco Davide Faraoni
Elseid Hysaj67′
Marash Kumbulla
Kalidou Koulibaly58′
Amir Rrahmani
Nikola Maksimović
77′ Valerio Verre
Marques Loureiro Allan67′
84′ Sofyan Amrabat
Diego Demme72′
84′ Darko Lazović
Piotr Zieliński
Miguel Veloso
Matteo Politano84′
70′ Mattia Zaccagni
Arkadiusz Milik  38′ 72′
70′ Samuel Di Carmine
Silva Duarte Mario Rui
84′ Federico Dimarco
Jose Callejon
77′ Matteo Pessina
Fernando Llorente
70′ Giampaolo Pazzini
Hirving Lozano84′  90′
70′ Eddy Anthony Salcedo Mora
Dries Mertens72′
84′ Mariusz Stępiński
Amin Younes

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.