• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Liga włoska - 25. kolejka Serie A: Lazio Rzym - Udinese Calcio 2-0 (2-0)

17 kwietnia w Rzymie odbył się mecz 25. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Udinese Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lazio Rzym 2-0.

25. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-17 19:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 30162 | Arbiter: G. Calvarese
Lazio Rzym
Udinese Calcio
2
0
F. Caicedo 21'
Sandro 24' (samob.)

Jedenastka Udinese Calcio (”Zebry”) przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Zespół Lazio Rzym (”Orły”) wygrał aż 28 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Orłów” w 21. minucie spotkania, gdy Felipe Caicedo strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Ciro Immobile.

W 24. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Zebr” Sandro. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luizowi Felipemu z Lazio Rzym. Była to 28. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Udinese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marco D'Alessandro, a murawę opuścił Svante Ingelsson. W 51. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 58. minucie Emmanuel Badu został zmieniony przez Łukasza Teodorczyka. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Lucas Leiva, zawodnik gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

William Troost-Ekong
28′ 83′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Rodrigo Javier De Paul 51′ (k.) 74′
78′ 79′ Lucas Pezzini Leiva
Svante Ingelsson46′
Souza Orestes Romulo
Rolando Mandragora
 21′ 68′ Felipe Caicedo
Samir Caetano de Souza Santos
83′ Wallace Fortuna dos Santos
Emil Hallfredsson
68′ Milan Badelj
Petar Mićin
Danilo Cataldi
Stefano Okaka Chuka
79′ Bruno André Cavaco Jordão
Łukasz Teodorczyk58′
Luan David Capanni Dias

Pedro Lomba Neto

Sędzia nie ukarał ”Zebr” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.