• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Liga włoska - 25. kolejka Serie A: AS Roma - US Lecce 4-0 (2-0)

W meczu 25. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 23 lutego, zespół AS Roma wysoko wygrał z US Lecce 4-0 (2-0). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 34 293 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-23 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 34293 | Arbiter: P. Giacomelli
A. Kolarov 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka US Lecce przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to zespół AS Roma (”Wilki”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 13. minucie spotkania, gdy Cengiz Ünder strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Henrich Mchitarjan.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Wilków”, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie wynik na 2-0 podwyższył Henrich Mchitarjan. Bramka padła po podaniu Edina Dżeki.

Na drugą połowę zespół US Lecce wyszedł w zmienionym składzie, za Jacopa Petriccionego wszedł Jewhen Szachow. Na drugą połowę jedenastka ”Wilków” wyszła w zmienionym składzie, za Lorenza Pellegriniego wszedł Justin Kluivert.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Gianluce Manciniemu z AS Roma. Była to 49. minuta spotkania. W 61. minucie za Cengiza Ündera wszedł Carles Pérez. Chwilę później trener US Lecce postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Žana Majera. Na boisko wszedł Panagiotis Tachtsidis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby Edin Dżeko wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Wilków”, strzelając kolejnego gola w 69. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 80. minucie spotkania, gdy Aleksandar Kolarov zdobył czwartą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Carles Pérez.

Kibice AS Roma nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Kalinicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Edin Dżeko. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie US Lecce doszło do zmiany. Biagio Meccariello wszedł za Giulia Donatiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Mauro Vigorito
 80′ Aleksandar Kolarov
Marco Calderoni
49′ Gianluca Mancini
Antonín Barák
 37′ Henrich Mchitarjan
Alessandro Deiola
46′ Lorenzo Pellegrini
Žan Majer66′
 13′ 61′ Cengiz Ünder
Marco Mancosu
Jordan Veretout
Jacopo Petriccione46′
 69′ 82′ Edin Dżeko
Jewhen Szachow46′
82′ Nikola Kalinić
Panagiotis Tachtsidis 66′
46′ Justin Kluivert
Samuele Oltremarini
61′ Carles Pérez Sayol
Salvatore Rimoli

Zespół AS Roma zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników US Lecce żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.