• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Liga włoska - 24. kolejka Serie A: US Sassuolo Calcio - Parma Calcio 1913 0-1 (0-1)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 16 lutego, zespół US Sassuolo przegrał z Parmą Calcio 0-1 (0-1). Mecz na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii obejrzało 12 099 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-16 15:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 12099 | Arbiter: M. Mariani
US Sassuolo Calcio
Parma Calcio 1913
0
1
Y. Gervinho 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Parmy Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie kartkę dostał Marlon z US Sassuolo.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Yao Gervinho dla jedenastki Parmy Calcio. Przy strzeleniu gola pomagał Andreas Cornelius.

W 42. minucie Matteo Darmian został zmieniony przez Vincenta Lauriniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Parmy Calcio.

Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Grassiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yao Gervinho. W 58. minucie kartką został ukarany Domenico Berardi, piłkarz gospodarzy.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce US Sassuolo doszło do zmiany. Mehdi Bourabia wszedł za Pedro Obianga. Trener US Sassuolo postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Filipa Djuricicia i na pole gry wprowadził napastnika Gregoire'a Defrela, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom US Sassuolo oraz trzy drużynie przeciwnej.

W 75. minucie Luca Siligardi został zmieniony przez Giuseppe Pezzellę, co miało wzmocnić drużynę Parmy Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremiego Bogę na Lukasza Haraslina. W drugiej połowie nie padły gole.

Simone Colombi
90′ Gianmarco Ferrari
Simone Iacoponi
65′ Filip Djuricić
Hernani Azevedo Júnior
77′ Manuel Locatelli
Gastón Brugman90′
65′ Pedro Mba Obiang Avomo
Jasmin Kurtić
Francesco Caputo
Luca Siligardi75′
58′ Domenico Berardi
Andreas Evald Cornelius
77′ Jeremie Boga
Vasco Regini
25′ Marlon Santos da Silva Barbosa
Alberto Grassi55′ 87′
65′ 81′ Mehdi Bourabia
Mattia Sprocati
77′ Lukasz Haraslin
Gianluca Caprari
Francesco Magnanelli
Yann Karamoh
65′ Gregoire Defrel

Giacomo Raspadori

Przewaga jedenastki US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.