• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

Liga włoska - 24. kolejka Serie A: US Lecce - SPAL 2013 2-1 (1-0)

W spotkaniu 24. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 15 lutego, jedenastka US Lecce zwyciężyła ze Spal 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Via del Mare obejrzało 24 129 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-15 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Widzów: 24129 | Arbiter: M. Guida
A. Petagna 47'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 20. jedenastka Serie A.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Žana Majera z US Lecce, a w 20. minucie Federica Di Francesco z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 34. minucie na plac gry wszedł Jewhen Szachow, a murawę opuścił Filippo Falco. W 39. minucie sędzia pokazał kartkę Kevinowi Bonifaziemu, zawodnikowi Spal.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze US Lecce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył Marco Mancosu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom US Lecce: Alessandrowi Deioli w 43. i Marcowi Calderoniemu w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Lecce.

Piłkarze Spal nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Andrea Petagna. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Mirko Valdifiori.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mirka Valdifioriego ze Spal, a w 62. minucie Gianlucę Lapadulę z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Žan Majer wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Lecce, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Marco Mancosu.

W 72. minucie Simone Missiroli został zmieniony przez Espeta. A trener Spal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sergia Floccariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Lucas Nahuel. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Jewhen Szachow z zespołu gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Etrit Berisha
45′ 85′ Marco Calderoni
Mattia Valoti
34′ Filippo Falco
Simone Missiroli72′
Antonín Barák
Lucas Nahuel Castro86′
43′ Alessandro Deiola
Arkadiusz Reca
 66′ 16′ Žan Majer
Mirko Valdifiori61′
 41′ (k.) 79′ Marco Mancosu
Andrea Petagna  47′
62′ Gianluca Lapadula
Federico Di Francesco20′
Gianmarco Chironi
Karlo Letica
Vasconelos Ferreira Gabriel
Demba Thiam Ngagne
85′ Christian Dell'Orco
Dias da Silva Felipe
79′ Nehuén Mario Paz
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato72′
34′ 90′ Jewhen Szachow
Georgi Tunjov
Panagiotis Tachtsidis
Sergio Floccari86′
Samuele Oltremarini

Salvatore Rimoli

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Spal w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.