• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Liga włoska - 24. kolejka Serie A: Juventus Turyn - Brescia Calcio 2-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 16 lutego, drużyna Juventusu Turyn zwyciężyła z Brescia Calcio 2-0 (1-0). Mecz na Allianz Stadium w Turynie obejrzało 40 841 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-16 15:00 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 40841 | Arbiter: D. Chiffi
Juventus Turyn
Brescia Calcio
2
0
P. Dybala 38'
J. Cuadrado 75'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Brescia Calcio przebywa na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Niestety w 10. minucie meczu Enrico Alfonso bramkarz Brescia Calcio z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Lorenza Andrenacciego - rezerwowego bramkarza drużyny.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leonarda Bonucciego z Juventusu Turyn, a w 33. minucie Floriana Ayego z drużyny przeciwnej. Florian Aye z Brescia Calcio na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 33. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn w 38. minucie spotkania, gdy Paulo Dybala strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonzala Higuaina, zawodnika ”Starej Damy”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Starej Damy”.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Rodrigowi Bentancurowi z drużyny gospodarzy. Była to 64. minuta spotkania. Trener Juventusu Turyn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Aarona Ramseya. Na boisko wszedł Miralem Pjanić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 73. minucie za Miralema Pjanicia wszedł Blaise Matuidi.

Zespół Brescia Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Juan Cuadrado. Przy zdobyciu bramki pomagał Blaise Matuidi.

W 78. minucie Leonardo Bonucci został zmieniony przez Giorgia Chielliniego, co miało wzmocnić zespół ”Starej Damy”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Birkira Bjarnasona na Emanuele Ndoja w 80. minucie oraz Jaromíra Zmrhala na Simona Skrabba w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jhon Carlos Chancellor Cedeño
19′ 78′ Leonardo Bonucci
Bruno Martella
Danilo
Aleš Matějů
Daniele Rugani
Stefano Sabelli
 75′ Juan Cuadrado
Dimitri Bisoli
64′ Rodrigo Bentancur
Birkir Bjarnason80′
Adrien Rabiot
Daniele Dessena
66′ Aaron Ramsey
Jaromír Zmrhal90′
43′ Gonzalo Higuain
Mario Balotelli
 38′ Paulo Dybala
Florian Ayé33′ 37′
Gianluigi Buffon
Lorenzo Andrenacci10′
Carlo Pinsoglio
Massimiliano Mangraviti
78′ Giorgio Chiellini
Mattia Viviani
73′ Blaise Matuidi
Alfredo Donnarumma
66′ 73′ Miralem Pjanić
Nikolas Szpalek
Marco Olivieri

Drużyna ”Starej Damy” była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Brescia Calcio, a zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.