• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 23. kolejka Serie A: AS Roma - Bologna FC 1909 2-3 (1-2)

7 lutego na Stadio Olimpico odbył się mecz 23. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AS Roma i Bologna FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bologna FC 3-2. Pojedynek obejrzało 31 808 widzów.

Musa Barrow 26',51'

Zespół AS Roma (”Wilki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Bologna FC otworzyli wynik. W 16. minucie Riccardo Orsolini dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Musa Barrow.

W 22. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Bologna FC Stefano Denswil.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bologna FC w 26. minucie spotkania, gdy Musa Barrow strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Stefana Denswila.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mattias Svanberg z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie Musa Barrow ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. Asystę zanotował Mattias Svanberg.

W 55. minucie żółtą kartkę obejrzał Jerdy Schouten z Bologna FC. W 57. minucie za Cengiza Ündera wszedł Carles Pérez. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 59. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Davide Santonowi i Mattii Baniemu.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie AS Roma doszło do zmiany. Bruno Peres wszedł za Davide Santona.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie wynik ustalił Henrich Mchitarjan. Przy strzeleniu gola asystował Bruno Peres.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Nicolás Domínguez wszedł za Mattiasa Svanberga. A kibice AS Roma nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Kalinicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jordan Veretout. W 80. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bryan Cristante osłabiając tym samym drużynę AS Roma.

Chwilę później trener Bologna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Andreas Olsen, a murawę opuścił Riccardo Orsolini. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Peresa z ”Wilków”, a w 88. minucie Łukasza Skorupskiego z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Musa Juwara wszedł za Musę Barrowa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Larangera Danilo
59′ 61′ Davide Santon
Stefano Denswil 22′ (samob.)
Chris Smalling
Takehiro Tomiyasu
80′ Bryan Cristante
Jerdy Schouten55′
 72′ Henrich Mchitarjan
Roberto Soriano
Diego Perotti
Mattias Svanberg38′ 73′
57′ Cengiz Ünder
Riccardo Orsolini  16′ 83′
79′ Jordan Veretout
Nicolás Martín Domínguez73′
61′ 85′ Bruno Peres
Musa Juwara86′
Leonardo Spinazzola
Leonardo Mazza
Javier Matías Pastore
Andreas Skov Olsen83′
Gonzalo Villar del Fraile

79′ Nikola Kalinić

Justin Kluivert

57′ Carles Pérez Sayol

Piłkarze AS Roma dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.