• 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (11 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)

Liga włoska - 22. kolejka Serie A: Lazio Rzym - SPAL 2013 5-1 (4-0)

2 lutego na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się starcie 22. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Spal. Mecz zakończył się zwycięstwem Lazio Rzym 5-1. Na stadionie stawiło się 40 000 widzów.

S. Missiroli 65'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Spal znajduje się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Lazio Rzym (”Orły”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół ”Orły” wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Ciro Immobile. To już dwudzieste czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Senad Lulić.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lazio Rzym, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie wynik na 2-0 podwyższył Felipe Caicedo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ciro Immobile z Lazio Rzym. Przy zdobyciu bramki pomógł Manuel Lazzari.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orły” w 38. minucie spotkania, gdy Felipe Caicedo zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Ciro Immobile.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Sergej Milinković-Savić z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta starcia.

W 49. minucie Felipe Caicedo zastąpił Bobbego Adekanyego.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Bobby Adekanye. Bramka padła po podaniu Manuela Lazzariego.

W 61. minucie arbiter ukarał kartką Federica Di Francesco, piłkarza Spal. Kibice Lazio Rzym nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Senad Lulić.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Simone Missiroli.

W 67. minucie w zespole Spal doszło do zmiany. Ervin Zukanović wszedł za Felipe. Chwilę później trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Bryana Dabę. Na boisko wszedł Alessandro Murgia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Ştefan Radu został zmieniony przez Denisa Vavro, co miało wzmocnić drużynę ”Orły”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Nahula na Mirka Valdifioriego.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Simone Missirolemu z Spal. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Dias da Silva Felipe67′
72′ Ştefan Daniel Radu
Nenad Tomović
Manuel Lazzari
Bryan Dabo70′
Romero Alconchel Luis Alberto
Simone Missiroli  65′ 80′
61′ Senad Lulić
Lucas Nahuel Castro75′
43′ Sergej Milinković-Savić
Arkadiusz Reca
Lucas Pezzini Leiva
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
 16′, 38′ 49′ Felipe Caicedo
Federico Di Francesco61′
 3′, 29′ Ciro Immobile
Georgi Tunjov
72′ Denis Vavro
Mirko Valdifiori75′
Joseph Minala

Marco Parolo

André Anderson Pomilio Lima da Silva

49′  58′ Bobby Adekanye

61′ Jonathan Rodríguez Menéndez

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.