• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Liga włoska - 22. kolejka Serie A: Juventus Turyn - ACF Fiorentina 3-0 (1-0)

2 lutego na Allianz Stadium w Turynie odbyło się spotkanie 22. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i Fiorentiny. Mecz zakończył się zwycięstwem Juventusu Turyn 3-0. Na stadionie stawiło się 39 408 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-02 12:30 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 39408 | Arbiter: F. Pasqua
Juventus Turyn
ACF Fiorentina
3
0
C. Ronaldo 40',80'
M. de Ligt 90'

Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół Juventusu Turyn próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 33. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Fiorentiny i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”Starej Damy” w 40. minucie spotkania, gdy Cristiano Ronaldo zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Starej Damy”.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Rachidowi Ghezzalowi z zespołu gości. W 60. minucie za Rachida Ghezzala wszedł Dušan Vlahović.

W 67. minucie w jedenastce Juventusu Turyn doszło do zmiany. Paulo Dybala wszedł za Gonzala Higuaina. Po chwili trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Riccardo Sottil, a murawę opuścił Patrick Cutrone. Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Federica Ceccheriniego, zawodnika Fiorentiny.

W 80. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. Trener ”Starej Damy” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Federica Bernardeschiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Douglas Costa. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzeciego gola.

W 88. minucie Adrien Rabiot został zmieniony przez Blaise'a Matuidiego, co miało wzmocnić zespół Juventusu Turyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pola Lirolę na Kevina Agudela.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik na 3-0 podwyższył Matthijs de Ligt. W zdobyciu bramki pomógł Paulo Dybala.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Federico Ceccherini80′
35′ Leonardo Bonucci
Dalbert Henrique Chagas Estevão
 90′ Matthijs de Ligt
Igor Júlio dos Santos de Paulo
83′ . Douglas Costa
Marco Benassi
88′ Adrien Rabiot
Erick Antonio Pulgar Farfán
67′ Gonzalo Higuain
Patrick Cutrone73′
 40′ (k.), 80′ (k.) Cristiano Ronaldo
Lorenzo Venuti
88′ Blaise Matuidi
Kevin Andrés Agudelo Ardila89′
Aaron Ramsey
Milan Badelj
83′ Federico Bernardeschi
Riccardo Sottil73′
67′ Paulo Dybala
Dušan Vlahović60′

Drużyna Juventusu Turyn była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Juventusu Turyn, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.