Liga włoska - 21. kolejka Serie A: Hellas Verona FC - US Lecce 3-0 (2-0)

26 stycznia na Stadio Marc'Antonio Bentegodi odbyło się spotkanie 21. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Verona FC i US Lecce. Starcie zakończyło się zwycięstwem Verona FC 3-0. Mecz obejrzało 15 425 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie A
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 15425 | Arbiter: R. Abisso
G. Pazzini 87'

Drużyna US Lecce przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna US Lecce wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Panagiotisowi Tachtsidisowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Verona FC w 19. minucie spotkania, gdy Paweł Dawidowicz zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Miguel Veloso.

Niestety w 28. minucie meczu Gabriel bramkarz US Lecce z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Maura Vigorita - rezerwowego bramkarza drużyny. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Faraoniego, piłkarza gospodarzy.

Zespół US Lecce ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Matteo Pessina. Przy strzeleniu gola pomagał Darko Lazović.

W 43. minucie w zespole US Lecce doszło do zmiany. Žan Majer wszedł za Fabia Lucioniego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie Valerio Verre został zastąpiony przez Fabia Boriniego. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana Dell'Orca z US Lecce, a w 65. minucie Sofyana Amrabata z drużyny przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christian Dell'Orco osłabiając drużynę US Lecce. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 58. minucie. W 69. minucie w drużynie US Lecce doszło do zmiany. Biagio Meccariello wszedł za Khoumę Babacara. A trener Verona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giampaola Pazziniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Samuel Di Carmine. Posunięcie trenera było słuszne. Giampaola Pazziniego strzelił kolejnego gola w 87. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Verona FC w 87. minucie spotkania, gdy Giampaolo Pazzini zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Verona FC doszło do zmiany. Emmanuel Badu wszedł za Sofyana Amrabata. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Vasconelos Ferreira Gabriel
 19′ Paweł Dawidowicz
Christian Dell'Orco58′ 67′
30′ Marco Davide Faraoni
Giulio Donati
Marash Kumbulla
Fabio Lucioni43′
Amir Rrahmani
Andrea Rispoli
65′ 88′ Sofyan Amrabat
Luca Rossettini
Darko Lazović
Alessandro Deiola
 34′ Matteo Pessina
Marco Mancosu
Miguel Veloso
Panagiotis Tachtsidis 15′
49′ Valerio Verre
Khouma Babacar69′
73′ Samuel Di Carmine
Žan Majer43′
88′ Emmanuel Badu
Jewhen Szachow
Bogdan Jocic
Salvatore Rimoli
49′ Fabio Borini

73′  87′ (k.) Giampaolo Pazzini

Mariusz Stępiński

Drużyna Verona FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Piłkarze US Lecce obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.