• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 2. kolejka Serie A: SSC Napoli - Genoa CFC 1893 6-0 (1-0)

27 września na Stadio San Paolo odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i Genoa CFC. Mecz zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 6-0.

M. Politano 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka SSC Napoli wygrała aż 19 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 10. minucie spotkania, gdy Hirving Lozano strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dries Mertens.

W 22. minucie za Lorenza Insignego wszedł Eljif Elmas. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SSC Napoli.

Na drugą połowę zespół SSC Napoli wyszedł w zmienionym składzie, za Kostasa Manolasa wszedł Nikola Maksimović.

Trzeba było trochę poczekać, aby Piotr Zieliński wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSC Napoli, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Victor Osimhen.

W 54. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Paolo Ghiglione, Goran Pandev, a na ich miejsce weszli Luca Pellegrini, Miha Zajc.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. Bramka padła po podaniu Piotra Zielińskiego.

W 64. minucie w drużynie Genoa CFC doszło do zmiany. Valon Behrami wszedł za Milana Badelja.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Hirving Lozano z SSC Napoli. Asystę przy bramce ponownie zanotował Dries Mertens.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze SSC Napoli: Stanislav Lobotka, Matteo Politano, a na ich miejsce weszli Dries Mertens, Hirving Lozano.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 69. minucie spotkania, gdy Eljif Elmas strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola asystował Elseid Hysaj.

W 70. minucie Lukas Lerager został zmieniony przez Ivana Radovanovicia, a za Marka Pjacę wszedł na boisko Filippo Melegoni, co miało wzmocnić jedenastkę Genoa CFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Piotra Zielińskiego na Faouziego Ghoulama.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 72. minucie spotkania, gdy Matteo Politano zdobył szóstą bramkę. Asystę zanotował Giovanni Di Lorenzo.

W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Victor Osimhen z SSC Napoli oraz Mattia Destro, Andrea Masiello z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-0.

Andrea Masiello90′
46′ Kostas Manolas
Luca Pellegrini54′
Fabián Ruiz Pena
Davide Zappacosta
 46′ 72′ Piotr Zieliński
Milan Badelj64′
90′ Victor James Osimhen
Lukas Reiff Lerager70′
22′ Lorenzo Insigne
Miha Zajc54′
 10′, 65′ 66′ Hirving Lozano
Marko Pjaca70′
 57′ 66′ Dries Mertens
Mattia Destro90′
Nikita Contini Baranovsky
Giuseppe Agostino
David Ospina
Lukáš Zima
72′ Faouzi Ghoulam
Lennart Czyborra
Sebastiano Luperto
Paolo Ghiglione54′
46′ Nikola Maksimović
Filippo Melegoni70′
22′  69′ Eljif Elmas
Ivan Radovanović70′
66′ Stanislav Lobotka
Nicolò Rovella
Andrea Petagna
Darian Males
66′  72′ Matteo Politano
Goran Pandev54′

Jedenastka Genoa CFC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Genoa CFC pokazał dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.