• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 2. kolejka Serie A: Genoa CFC 1893 - ACF Fiorentina 2-1 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Genoa CFC wygrała z Fiorentiną 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 20 000 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie A
2019-09-01 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 20000 | Arbiter: P. Giacomelli
E. Pulgar 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Fiorentiny wygrała aż 11 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Genoa CFC w 11. minucie spotkania, gdy Cristian Zapata strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Paolo Ghiglione.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Genoa CFC: Cristianowi Romerowi w 16. i Domenicowi Criscitowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Genoa CFC.

W 60. minucie Milan Badelj został zmieniony przez Dalberta Henriquego.

Dopiero w drugiej połowie Christian Kouamé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Genoa CFC, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Ionuț Radu.

W 71. minucie Paolo Ghiglione został zmieniony przez Romula, co miało wzmocnić zespół Genoa CFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina-Prince'a Boatenga na Francka Ribery'ego oraz Riccarda Sottila na Dušana Vlahovicia. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Erick Pulgar. Jedenastce Fiorentiny zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Genoa CFC.

Bartłomiej Drągowski
78′ Antonio Barreca
Pol Mikel Lirola Kosok
45′ Domenico Criscito
Nikola Milenković
71′ Paolo Ghiglione
Germán Alejandro Pezzella
16′ Cristian Gabriel Romero
Luca Ranieri
 11′ Cristian Zapata
Riccardo Sottil72′
 65′ Christian Kouamé
Kevin-Prince Boateng72′
85′ Andrea Pinamonti
Lorenzo Venuti
78′ Marko Pajač
Marco Benassi
71′ Souza Orestes Romulo
Sebastian Cristoforo
Andrea Favilli
Cristóbal Montiel Rodríguez
85′ Goran Pandev
Franck Ribery72′
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Szymon Żurkowski

Dušan Vlahović72′

Sędzia nie ukarał zawodników Fiorentiny żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.