• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 2. kolejka Serie A: FC Crotone - AC Milan 0-2 (0-1)

27 września na Stadio Ezio Scida odbył się mecz 2. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami FC Crotone i AC Milan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Milan 2-0.

Brahim Díaz 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luca Marrone z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 45. minucie spotkania, gdy Franck Kessié strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Rossoneri”.

Na drugą połowę zespół FC Crotone wyszedł w zmienionym składzie, za Niccola Zanellatę wszedł Eduardo Henrique.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Brahim Díaz.

W 57. minucie Ante Rebić zastąpił Lorenza Colomba. Od 62. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Między 63. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Alexis Saelemaekers, Sandro Tonali, Hakan Calhanoglu, Brahim Díaz, na ich miejsce weszli: Samu Castillejo, Ismael Bennacer, Rafael Leão, Rade Krunić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Pereiry, Denisa Drăguşa, Salvatore Moliny zajęli: Arkadiusz Reca, Miloš Vulić, Andrea Rispoli.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Gianluigi Donnarumma
72′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Davide Calabria
Vladimir Golemić
Theo Bernard François Hernández78′
Lisandro Magallán
Simon Kjaer
45′ Luca Marrone
Alexis Saelemaekers63′
Luca Cigarini
Hakan Calhanoglu83′
83′ Salvatore Molina
Matteo Gabbia62′
46′ Niccolò Zanellato
Franck Yannick Kessié  45′ (k.)
72′ Denis Mihai Drăguş
Ciprian Tatarusanu
83′ Andrea Rispoli
Rade Krunić83′
46′ Eduardo Henrique da Silva
Diego Sebastián Laxalt Suárez
Tomislav Gomelt
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Mattia Mustacchio
Lorenzo Colombo57′
72′ Arkadiusz Reca
Rafael Alexandre Conceição Leão83′ 90′
72′ Miloš Vulić
Daniel Maldini
Augustus Kargbo

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Crotone, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół ”Rossoneri” w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.