• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 2. kolejka Serie A: Cagliari Calcio - Lazio Rzym 0-2 (0-1)

26 września na Sardegna Arena odbyło się starcie 2. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i Lazio Rzym. Mecz zakończył się zwycięstwem Lazio Rzym 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

C. Immobile 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała 25 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lazio Rzym w czwartej minucie spotkania, gdy Manuel Lazzari strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lazio Rzym.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Răzvana Marina z Cagliari, a w 61. minucie Lucasa Leivę z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Lucasa Leivę wszedł Gonzalo Escalante.

Drużyna Cagliari ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ciro Immobile. Przy zdobyciu bramki asystował Adam Marušić.

Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Cagliari: Paolo Faragò, Riccardo Sottil, Giovanni Simeone, Charalampos Lykogiannis, na ich miejsce weszli: Gabriele Zappa, Leonardo Pavoletti, Kiril Despodov, Alessandro Tripaldelli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Alberta, Ştefana Radu zajęli: Danilo Cataldi, Marco Parolo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Francesco Acerbi
87′ Charalampos Lykogiannis
Carlos Joaquín Correa70′
79′ Paolo Pancrazio Faragò
Manuel Lazzari  4′
51′ 70′ Răzvan Gabriel Marin
Romero Alconchel Luis Romero89′
Marko Rog
Sergej Milinković-Savić70′
79′ Riccardo Sottil
Lucas Pezzini Leiva61′ 63′
80′ Giovanni Pablo Simeone
Jean-Daniel Akpa70′
87′ Alessandro Tripaldelli
Danilo Cataldi89′
79′ Gabriele Zappa
Gonzalo Escalante63′
70′ Fabrizio Caligara
Sofian Kiyine
Christian Gabriel Oliva Giménez
Marco Parolo89′
Mattéo Tramoni
Bobby Adekanye
80′ Kiril Despodov
Felipe Caicedo70′
79′ Leonardo Pavoletti

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.